Заборона Словаччини на імпорт української агропродукції діятиме до кінця року
- Yuliia Tkach
-
•
-
21:23, 16 September, 2023
Уряд Словаччини вирішив, що заборона на імпорт пшениці, кукурудзи, насіння ріпаку та соняшнику з України триватиме до кінця року.
Про це йдеться в заяві словацького прем’єр-міністра Людовіта Одора, повідомляє «Європейська правда».
— Європейська комісія не продовжила заборону на імпорт чотирьох товарів з України, в тому числі пшениці, після 15 вересня, тому уряд прийняв рішення заборонити їх імпорт на національному рівні. Вона діятиме до кінця року на ті ж самі чотири товари, тобто пшеницю, кукурудзу, насіння ріпаку та соняшнику. Ми повинні запобігти надмірному тиску на словацький ринок, щоб залишатися справедливими щодо до вітчизняних фермерів, — наголосив Людовіт Одор.
За його словами, цей крок уряду також є реакцією на такий самий підхід, застосований Польщею та Угорщиною.
Людовіт Одор підкреслив, що уряд Словаччини продовжить інтенсивно працювати з Європейською комісією та країнами-членами ЄС, щоб знайти загальноєвропейське та системне рішення, поки діє національна заборона на імпорт цих чотирьох товарів. Він заявив про готовність уряду зняти заборону в такому випадку.
У Міністерстві аграрної політики та сільського розвитку Словаччини додали, що рішення пов’язане із захистом внутрішнього ринку і є логічною реакцією на практику сусідніх країн, які приймають односторонні заборони на імпорт.
— Заборона не поширюється на перевезення товарів через нашу територію, що виражає нашу солідарність з Україною та розміщення її товарів на цільових ринках, — додали в міністерстві.
Раніше повідомлялося, що Національні збори Болгарії ухвалили рішення про підтримку скасування заборони на імпорт української агропродукції після 15 вересня.
Водночас міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь заявив, що його країна дійшла згоди з Румунією, Словаччиною та Болгарією про введення національних заборон на імпорт української агропродукції для захисту своїх ринків, якщо ЄС не продовжить заборону, яка закінчується 15 вересня.