Україна розраховує на допомогу Іспанії в розмінуванні сільгоспземель для відновлення економічного потенціалу

Україна розраховує на допомогу Іспанії в розмінуванні сільськогосподарських земель для відновлення їх виробничого потенціалу та подальшого експорту агротоварів для гарантування глобальної продовольчої безпеки.

Про це заявила перша віцепремʼєрка — міністерка економіки та продовольства Юлія Свириденко на зустрічі з послом Королівства Іспанія в Україні Рікардо Лопесом-Аранда Хагу.

«Глобальна продовольча безпека — це один з напрямів, де ми розраховуємо на тісне співробітництво між нашими країнами. Попри військову агресію Росії, Україна залишається гарантом світової продовольчої безпеки. Відтак ми маємо якнайшвидше відновити економічний потенціал наших земель та забезпечити безперешкодну доставку українського продовольства тим країнам, що його потребують», — сказала міністерка.

Водночас вона нагадала, що наразі понад 170 тисяч квадратних кілометрів території країни вважаються потенційно забрудненими мінами і снарядами, що не розірвалися. При цьому Україна спільно з партнерами спрямовує зусилля на очищення сільгоспземель, здатних прогодувати десятки мільйонів людей не тільки в Україні, а й у всьому світі.

Юлія Свириденко додала, що Україна розраховує на підтримку Іспанії у сфері розмінування українських сільгоспземель і в питаннях експорту продовольства.

На зустрічі також обговорювали питання локалізації виробництва на території України, страхування воєнних ризиків для іспанських компаній, які співпрацюють з українським бізнесом.

Також Мінекономіки нагадало, що під час проведення першої Міжнародної донорської конференції з гуманітарного розмінування в Україні, що відбулася в Хорватії 11-12 жовтня, було заявлено, що Іспанія виділить 1,5 мільйонів євро на підтримку гуманітарного розмінування в Україні.

Для підтримки приватного сектору України Іспанія в липні 2023 року вирішила виділити 70 мільйонів євро через Європейський інвестиційний банк на розвиток українського малого та середнього підприємництва. Також Іспанія запроваджує два фінансові інструменти кожен по 30 мільйонів євро: кредитні гарантії та відшкодування ризиків для іспанських компаній, що працюватимуть в Україні з реалізації проєктів відновлення.

Нагадаємо, з початку 2023 року обстежено вже понад 225 тисяч гектарів земель сільгосппризначення, визначених для пріоритетного повернення до господарської експлуатації. 

View full version