Мерія Вознесенська хоче побудувати зерновий термінал на річці: потрібно ₴170 млн інвестицій
- Yuliia Boichenko
-
•
-
12:00, 26 September, 2024
У Вознесенську Миколаївської області планують збудувати річковий термінал для перевалки зерна. Наразі вже розроблено відповідний проєкт й міська рада шукає інвестора.
Відповідна інформація розміщена на сайті державної системи DREAM, пишуть «МикВісті».
Ініціатором проєкту вказується Вознесенська міська рада. Наразі, згідно даних системи, вже розроблено проєктно-кошторисну документацію для будівництва терміналу. Вартість будівництва наразі оцінюють в 170 мільйонів гривень, а тривалість робіт – 2 роки.
Проєкт передбачає будівництво річкового зернового терміналу з потужністю перевалки 10 тисяч тонн зерна на добу. Термінал має забезпечувати приймання зерна як автомобільним, так і залізничним транспортом. А далі його мають відвантажувати на баржі класу «Річка-Море» та балкери класу «Panamax». Зберігатися зерно має у металевих силосах загальним обсягом 40 тисяч тонн.
«Цей термінал значно підвищить ефективність логістичних операцій та збільшить експортний потенціал аграрного сектора регіону», – йдеться в описі проєкту.
Варто зазначити, що для того, щоб судна типу «Panamax» могли зайти у миколаївські порти, там довелося провести днопоглиблювальні роботи.
У 2017 році в миколаївському порту «Ніка-Тера» провели такі роботи до позначки 11,75 метра. Після чого розпочали експлуатацію 2-ї лінії відвантаження зернових вантажів біля добудованого причалу довжиною 300 метра, на якому встановили нову погрузмашина з відповідним технологічним обладнанням.
А у 2019 році роботи з днопоглиблення завершились в порту «Миколаїв». На підхідному каналі порту досягли глибини 11,2 метра, а на акваторії порту Дніпро-Бузький – 11,5 метра. Це дозволило зняти обмеження щодо проходження великотоннажних суден і розвантажувати судна типу «Panamax» на причалах портових операторів.
Нагадаємо, що 24 вересня 2019 року у Миколаєві відбулося відкриття зернового терміналу корейської компанії Posco International та української Orexim Group у Миколаївському морському порту.
Вже під час повномасштабного вторгнення вівденнокорейський трейдер Posco International заявив, що має намір взяти участь у проєктах відбудови України після війни.
Posco International (штаб-квартира – Сеул) – одна з найбільших корейських торгових корпорацій, торговельний підрозділ південнокорейського сталеливарного конгломерату POSCO. Розвиває бізнес у трьох основних сегментах: міжнародна торгівля, розвиток видобутку сировини та менеджмент проектів.