Реконструкція водогону в Миколаєві: понад чотири тисячі дерев під загрозою знищення
- Alina Kvitko
-
•
-
8:30, 20 July, 2023
У Миколаєві планують знести понад чотири тисячі дерев під час ремонту водогону та дюкеру, зокрема на бульварних частинах міста.
Про це свідчить звіт з оцінки впливу на довкілля при реконструкції водогону та дюкеру у Миколаєві, який є у розпорядженні «НикВести».
Згідно з документом, передбачено знесення приблизно 4119 кущів та дерев. Також ремонтні роботи вплинуть на понад 17 тисяч квадратних метрів газону. А саме:
В Корабельному районі планують знести 330 дерев, з них найбільше – бересту, свидини, шипшини.
В Інгульському районі планують знести 713 древ та кущів, з низ найбільше — ялівця, тополів, бересту, клену, шипшини.
В Центральному районі планують знести – 3076 дерев та кущів, з них найбільше — бирючини, тополів, липи, клену.
За оцінкою якісного стану зелених насаджень, виданою департаментом ЖКГ більшість дерев, які планують знести, перебувають в доброму та задовільному стані.
Попри те, що процес оцінки впливу на довкілля під час реконструкції водогону в Миколаєві розпочався 11 квітня, про його проведення було розміщено оголошення лише в газеті «Южная правда».
Екологиня Інна Тимченко коментуючи можливий спил дерев зазначила, що зауважень від громадськості також не було виявлено, що викликає питання щодо прозорості процесу прийняття такого важливого рішення.
— 552 липи по проспекту Центральному попадають під знос згідно з планованою діяльністю по реконструкції водогону та дюкеру в Миколаєві. Але я просто далі не рахувала...Як і у багатьох в мене відібрало мову. Виявляється, за проектом зносу підлягає величезна кількість дерев. Зауважень від громадськості немає, в новинах інформації теж. Оголошення про діяльність публікували в Южній правді, яку ми всі звісно читаємо майже щодня, – пише Інна Тимченко.
Крім того, проєкт реконструкції водогону не враховує альтернативні варіанти територіального розміщення водогону та дюкеру.
— В проєкті територіальні альтернативи не розглядаються! Хоча вони є, це точно, просто більшої вартості. Якщо ми промовчимо і цей проєкт реалізують, це буде непоправна шкода для нашого міста, в такій кількості в наших умовах дерева не компенсувати, – резюмувала Інна Тимченко.
Як зазначається, ремонтні роботи будуть проводитися від чотирьох до восьми місяців в залежності від ділянки водогону.
Раніше повідомлялось, що у Миколаївській міській раді планують до кінця року освоїти 600 мільйонів гривень з державного бюджету на заміну ділянок водопровідних труб.