На відбудову Каховської ГЕС після її деокупації знадобиться шість років

На відбудову Каховської ГЕС після її деокупації знадобиться шість років. Станцію планують зробити більш потужною.

Про це розповів «Радіо Свобода» гендиректор «Укргідроенерго» Ігор Сирота.

Експериментальний проєкт відбудови вже розробляють. На першому етапі планують спроєктувати тимчасові греблі водосховища. Після деокупації це допоможе швидко розпочати будівництво тимчасової споруди, щоб перегородити водосховище. Якщо буде паводок, воно наповниться водою до необхідного рівня.

Після цього хочуть побудувати так само тимчасову гідроспоруду з нижньої сторони станції, щоб осушити станцію і будівельний майданчик. Потім запросять експертів, які оцінять наслідки руйнування і зберуть докази підриву ГЕС.

На другому етапі планують демонтувати підірвану станцію і проєктувати нову. На все це уряд виділив два роки.

— Ми втратили 340 МВт. Планується нову станцію побудувати на 520-580 МВт. І, звичайно, це вже повинна бути сучасна станція, з вимогами до екології. Трансформатори мають бути без масла або з синтетичним маслом, яке дуже швидко розчиняється у воді. І рибоходи треба буде будувати такі, які є вже на сучасних станціях, — розповів Ігор Сирота.


Як повідомлялося, в ніч на 6 червня росіяни підірвали греблю Каховської ГЕС. . За словами фахівців «Укргідроенерго», Каховська ГЕС не підлягає відновленню після підриву.
 
Як наслідок – почало повністю або частково затоплювати територію Херсонської та Миколаївської областей, зокрема самі обласні центри. Людей та тварин з Херсонської області автобусами та потягом евакуйовували з Херсона до Миколаєва та інших міст.

Крім того, Кабінет міністрів України виділив Миколаївській області понад  340 мільйонів гривень на ліквідацію наслідків підриву росіянами Каховської ГЕС. Денис Шмигаль зауважив, що вже найближчим часом уряд очікує від місцевих керівників конкретних результатів відбудови.
 
View full version