«НикВести» потрапили на мапу рекомендованих медіа, розроблену ДМ та ІМІ
-
15:40, 18 September, 2023
4 засоби масової інформації з Миколаївської області внесені на інтерактивну Мапу рекомендованих медіа, розроблену «Детектором медіа» та «Інститутом масової інформації».
Презентація мапи медіа відбулась сьогодні, 18 вересня, в Києві, повідомляє кореспондент «НикВести».
Як розповіла директорка ГО «Детектор медіа» Галина Петренко, мапа рекомендованих медіа — результат багаторічної роботи Інституту масової інформації та її організації в сфері моніторингу якості українських ЗМІ.
В процесі вивчення та аналізу експерти створили мапу зі 142 рекомендованими медіа, з них 101 онлайн-медіа, 24 радіо та 48 телеканалів у 24 областях України та АР Крим.
Серед миколаївських ЗМІ на мапі представлені інтернет-видання «НикВести», «Преступности.НЕТ», телерадіокомпанія «Суспільне.Миколаїв», «Українське радіо: Миколаїв».
— ІМІ вже багато років складає «Білий список» онлайн-медіа, який зарекомендував себе як дуже хороший інструмент, щоб аудиторія могла мати такий дороговказ, де вони можуть брати якісну, достовірну інформацію та яким медіа вони можуть довіряти. І зараз ця Мапа є новим кроком у цьому процесі, — сказала Галина Петренко.
На першому етапі до участі в проєкті подалося понад 200 регіональних ЗМІ, які оцінювали за трьома критеріями: прозорість, дотримання професійних стандартів і журналістської етики.
Виконавча директорка ГО «Інститут масової інформації» Оксана Романюк заявила, що одним з основних напрямків в роботі над мапою є підтримка незалежних медіа.
— Минулий рік вбив рекламу, падіння ринку склало понад 90%. Медіа просто виживали, дуже багато ЗМІ закрились в результаті російської агресії. Ми сподіваємось, що цей проєкт зробить медіа видимими для рекламодавців, для донорів. Тому ми заохочуємо медіа подаватись, — сказала Оксана Романюк.
Оксана Романюк додала, що зараз спостерігається зріст довіри до регіональних медіа, тому дуже важливо підтримувати та давати їм можливість працювати задля прозорого інформування місцевого населення.
— На жаль, громадяни черпають інформацію з телеграм-каналів, але попри це були й позитивні тренди, а саме ріст довіри до регіональних медіа зросла вдвічі. В 2021 році за даними дослідження Інтерньюз довіра до регіональних медіа була на рівні 26%, в 2022 році це вже було 52%. Це дуже важливе джерело інформації, для нас важливо, щоб регіональні ЗМІ були якісними і інформували своє суспільство. Тим більше, що перед нами стоїть величезне коло завдань, пов'язаних з відбудовою, довірою до системи, прозорістю, військовою агресією, безпековими питаннями. Ще один важливий нюанс: медаграмотність. Ми сподіваємось, що громадяни будуть більше звертати увагу на якісні джерела інформації, а не на телеграм-канали. Я розумію, що це крапля в морі. Я все ж таки вірю, що пік читання телеграм-каналів він ситуативний і це просто велика «булька», яка з одного боку складається з накручених історій, а з іншого боку це пов'язано з безпекою. Як тільки пропадає безпекове питання аудиторія телеграм-каналів падає. При чому, шалено. Тому ми віримо, що онлайн-медіа будуть розвиватись, на них потрібно звертати увагу і підтримувати фінансово і заходити з ними в партнерство, — наголошує вона.
Нагадаємо, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення офіційно зареєструвала миколаївське онлайн-видання «НикВести» відповідно до нового Закону «Про медіа».