Журналісти знайшли паспорт РФ у екссудді Верховного суду Сімоненко: вона зараз на довічному утриманні з бюджету України
-
10:55, 10 October, 2023
Проєкт Радіо свобода «Схеми» стверджує, що суддя Верховного суду Валентина Сімоненко, яка в березні 2023 року подала у відставку, має російське громадянство.
Про це повідомили «Схеми» у телеграм-каналі.
Відповідно до витягу з російської електронної бази «Роспаспорт», суддя стала громадянкою РФ у квітні 2003 року, тоді вона мала прізвище Смірнова. На той час жінка вже працювала суддею в Апеляційному суді Севастополя в Криму.
Причина набуття громадянства Росії, — стаття 18 пункт «а» Федерального закону «Про громадянство РФ», в якій зазначено, що його може отримати особа, член подружжя якої або родич, або батьки мають російське громадянство.
На момент отримання громадянства РФ Валентина Сімоненко вже працювала суддею в Апеляційному суді Севастополя у Криму.
Станом на зараз паспорт Валентини Сімоненко значиться «недійсним у зв’язку зі спливом строку його дії».
Згідно із витягом, паспорт громадянки РФ на ім’я Валентини Смірнової видав орган внутрішніх справ у станиці Вешенській, що розташована у Ростовській області. В базах даних витоку мешканців РФ вказано, що станом на 2015 та 2017 роки Валентина Сімоненко була зареєстрована саме в цьому регіоні. У базі же — дані її російського паспорту.
Це може свідчити про те, що Валентина Сімоненко не виходила з громадянства РФ, адже відповідно до указу президента Росії від 14 листопада 2002 року для цього необхідно подати документ про зняття з реєстраційного обліку за місцем проживання. Що суддя, відповідно до витоку з російських баз даних, вірогідно, не зробила.
У березні цього року суддя подала заяву про відставку. Раніше агенція «Слідство.Інфо» повідомила, що попри її поїздки в окупований Крим та зв’язки з місцевою окупаційною владою, Валентина Сімоненко отримуватиме довічне грошове утримання, адже має відповідний для цього стаж роботи суддею.
На прохання «Схем» голова всеукраїнського об’єднання «Автомайдан» Катерина Бутко порахувала, з огляду на зарплату судді за останні роки, що сума довічного грошового утримання Сімоненко може становити близько 200 тисяч гривень на місяць.
Нагадаємо, правоохоронці завершили слідство у справі щодо колишнього голови Верховного Суду Всеволода Князєва.
15 травня НАБУ і САП заявили про викриття схеми одержання неправомірної вигоди керівництвом та суддями Верховного Суду. Правоохоронці затримали чинного голову Верховного суду Всеволода Князєва та вилучили 2,7 мільйона доларів.
Повідомлялося, що колишній депутат Миколаївської міськради, нотаріус Кирило Горбуров є одним з учасників схеми у Верховному Суді України, по якій, за версією детективів НАБУ, голову суду Всеволода Князєва затримали за хабар майже у 3 мільйони доларів.
Також голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та його спільникові — адвокату повідомили про підозру у справі щодо отримання хабаря.
Національне антикорупційне бюро (НАБУ) оприлюднило записи прослуховування голови Верховного суду Всеволода Князєва у справі щодо отримання ним хабаря.
Також читайте про те, як розвивалася справа судді Всеволода Князєва, чому правоохоронці називають його організатором злочинного угруповання та як на кейс топ-корупціонера України відреагувала влада.
Відомо, що ВАКС продовжив строк тримання під вартою Всеволода Князєва до 16 жовтня цього року.
Крім того, колегія суддів, 26 вересня, частково задовольнила апеляційну скаргу адвокатів колишнього голови Верховного суду Всеволода Князєва та зменшила розмір застави з 55 до 45 мільйонів гривень.
Тоді у Вищому антикорупційному суді наголосили, що рішення не підлягає оскарженню.