З початку повномасштабної війни українці почали більше довіряти поліції та СБУ, — опитування

В порівнянні із 2021 роком українці стали переважно довіряти Службі безпеки України і Національній поліції. Раніше більшість переважно не довіряла цим органам.

Про це свідчить всеукраїнське опитування, проведене Київського міжнародного інституту соціології упродовж 4-20 вересня 2023 року.

Порівняно з 2021 роком серед українців помітно зросла довіра до більшості органів у секторі громадської безпеки. Так, для Національної гвардії довіра зросла з 50% до 72%, для СБУ — з 23% до 59%, для НПУ — з 30% до 56%, для РНБО — з 27% до 49%.

«Важливо, що для СБУ та НПУ фактично бачимо зміну тренду з «переважно не довіряють» на «переважно довіряють». У випадку НПУ 68% вважають, що поліція може запобігати злочинам, а 55% вважають, що вона може розслідувати їх (порівняно з 2021 роком показники зросли). Такий значний ріст довіри, скоріше за все, є наслідком вибудованої асоціації між цими органами та обороною країни, тобто ці органи сприймаються як елементи протистояння і вигнання ворога», — йдеться в повідомленні.

В опитуванні вказується, що складна ситуація щодо довіри зберігається з прокуратурою, ДМС, НАБУ і судовою системою. Також знизився рівень довіри до Держприкордонслужби з 54% до 49%.

Під час дослідження опитано 2005 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, які контролюються Урядом України (крім Херсонської і Донецької областей). Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України. Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,5) не перевищувала 3,3%.

Нагадаємо, що 45% українців вважає, що в Україні існує дискримінація за ознакою мови. 

View full version