Австрія розглядає заборону на псування прапорів на тлі сплеску антисемітської поведінки

Заборонити псування національних прапорів після величезного сплеску антисемітської поведінки в Австрії останнім часом пропонує канцлер Карл Негаммер.

Про це, як пише Європейська правда, повідомляє Euractiv.

Останнім часом в Австрії різко зросла кількість повідомлень про антисемітизм, яка, за деякими даними, збільшилася на 300% порівняно з минулим роком. Зокрема, об'єктами нападів стають ізраїльські прапори.

Канцлер Карл Негаммер розглядає можливість введення загальної заборони на псування державних прапорів, навіть у тих випадках, коли їх піднімають приватні особи, що наразі є законним.

— Прославляння терору і антисемітизму не має місця в Австрії. Я не сприймаю екстремістів, які виходять на наші вулиці, поширюють терор і оскверняють ізраїльські державні символи, — додав канцлер.

Заява Негаммера також стала відповіддю на те, що багато хто вважає шокуючими сценами — наприклад, жінка, яка імітувала стрілянину з автомата по синагозі, в той час як її друзі зривали ізраїльський прапор.

— Антисемітизму тут не місце. Ненависті тут не місце! — підкреслив президент Олександр Ван дер Беллен 26 жовтня.

Опитування, проведене профільним щотижневим журналом, показало, що близько 75% австрійців підтримали б більш жорсткі дії проти антисемітизму.

Як відомо, зранку 7 жовтня ХАМАС масовано вдарив ракетами по півдню та центру Ізраїля з Сектора Гази. Бойовики прорвали кордон та зайшли у декілька населених пунктів на півдні Ізраїлю. По території країни було випущено більше 2200 ракет.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаніягу заявив, що країна перебуває «у стані війни».

У відповідь наземні та повітряні сили Армії оборони Ізраїлю завдали ударів по об’єктах ХАМАСу. Зокрема, ізраїльські військові влучили у дві багатоповерхівки в Секторі Гази, де, за їхньою інформацією, перебували палестинські бойовики.

Ізраїльська армія ввечері 7 жовтня заявила, що відновила контроль над більшістю південних населених пунктів.

Також там повідомили, що Ліван завдав ударів по їхній території. Армія оборони Ізраїля (ЦАХАЛ) атакувала у відповідь.

У неділю, 8 жовтня, палестинські ЗМІ повідомили, що ізраїльська армія під час бомбардування у центрі Гази ліквідувала лідера ХАМАС Аймана Юніса.

9 жовтня в армії Ізраїлю повідомили, що повернули під контроль всі райони на кордоні із Сектором Гази. При цьому не виключено, що на ізраїльській території все ще перебувають бойовики ХАМАСу.

9 жовтня міністр оборони Ізраїлю Йоав Галант віддав наказ про тотальну блокаду Сектору Гази, щоб залишити його без електрики, їжі та палива.

У неділю, 15 жовтня, у штаб-квартиру Організації Об'єднаних Націй на півдні Лівану влучила ракета.

Ввечері 17 жовтня Міністерство охорони здоров’я Гази заявило, що від 200 до 300 людей загинули під час ізраїльського удару по лікарні у Секторі Гази.

В свою чергу, армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) покладає відповідальність за удар по лікарняному комплексу в Секторі Гази на палестинське угруповання «Ісламський джихад».

View full version