Українські полярники показали різнобарвний захід сонця біля «Вернадського»
- Alina Kvitko
-
•
-
11:54, 31 March, 2024
Полярники з української дослідницької станції «Академік Вернадський» зафіксували вражаючий захід сонця навколо острова Галіндез.
Фото такого рідкісного видовища опублікував Національний антарктичний науковий центр.
За їхніми словами, небо набуло насичених відтінків помаранчево-синього кольору з фіолетовим відтінком у певний момент, а з іншого боку — виразного рожево-бузкового відтінку.
«Побачити подібну красу — рідкість, особливо в цих місцях, де сонце часто приховане за хмарами. Проте вчора ми мали удачу насолодитися ясним днем, і ввечері небо вирушило у феєричне кольорове подорож», — зазначили представники Національного антарктичного наукового центру.
В Національному антарктичному науковому центрі зазначили, що такі фарби «забезпечує» низьке положення сонця. Тоді світлу треба пройти довший шлях до поверхні, ніж коли сонце високо над горизонтом, і кольори розсіюються інакше.
Нагадуємо, що нині в Антарктиці осінь і світловий день поступово скорочується. Вчора в районі нашої станції він тривав 11 годин 11 хвилин. Найкоротші ж дні тут будуть антарктичною зимою. Зокрема, цього року з 19 до 22 червня сонце здійматиметься над «Вернадським» лише на 3 години 24 хвилини.
Раніше, поблизу української станції Вернадського науковці знайшли нову рослину, що може свідчити про потепління в Західній Антарктиді.