У Миколаєві зменшили орендну плату за землю для забудовників і підприємців до 1%
- Alina Kvitko
-
•
-
16:33, 26 September, 2024
У Миколаєві зменшили розмір ставки орендної плати з 3% до 1% за комунальну землю для забудовників та підприємців, які постраждали від війни.
Відповідне рішення будо прийнято у четвер, 26 вересня, під час засідання сесії Миколаївської міської ради, пишуть «МикВісті».
Депутатка Миколаївської міської ради від партії «Європейська солідарність» Олена Кісельова, яка ініціювала розгляд цих проєктів рішення коментувала, що затримка в їх ухваленні викликана суперечностями між депутатами, які працюють з бюджетом, і тими, хто представляє інтереси громади.
У четвер, 26 вересня, під час засідання депутати втретє розглядали проєкти рішень, що стосуються зменшення орендної ставки для місцевих забудовників, які отримали земельні ділянки, але через війну не можуть їх розвивати. Також було запропоновано знизити податок на землю для тих, хто постраждав від обстрілів з початку 2024 року, та підприємців, чиє майно зазнало пошкоджень внаслідок бойових дій.
Крім того, Федір Панченко зазначив, що профільною комісією була підтримана правка щодо зниження орендної плати за земельні ділянки, право оренди на які набуто на земельних торгах.
— Правка стосується кола осіб, на яких розповсюджується вказана пільга. Оскільки там вказано було окремо, що вона не розповсюджується на субʼєктів, що виграли право оренди на земельних торгах. Тобто, хто більше сплачував до міського бюджету, хто прозоро і чесно отримав земельну ділянку і потім страждав від російської агресії, то він не отримує пільгу. В чому логіка, не зрозуміла, – сказав Федір Панченко.
«За» проєкти рішень з правками комісії проголосували 29 депутатів, 2 утримались. Воно вступить в дію з 1 січня 2024 року, а для підприємців та забудовників буде здійснено перерахунок.
Згідно з новим рішенням, орендна плата за земельні ділянки, на яких розташовані об’єкти нежитлової нерухомості, пошкоджені внаслідок бойових дій, сплачуватиметься за зниженою ставкою з моменту пошкодження та до відновлення функціонального призначення майна або до завершення воєнного стану, але не пізніше ніж до 1 січня 2026 року.
Нагадаємо, що у травні 2024 року до редакції «МикВісті» звернулись миколаївські підприємці, які просили владу переглянути податкові ставки та знизити орендну плату за використання землі на 50% для можливості ведення торговельної діяльності. Крім того, до депутатів також звертались з проханням знизити оренду за землі, які використовує Міноборони.
У червні члени комісії міської ради з питань законності підтримали таку ініціативу. Управлінню фінансів надали доручення підготувати внесення змін у вже діючий проєкт рішення щодо визначення розміру ставок орендної плати за землю і внести зміни в частині заміни 3% на 1% для земель поточного будівництва.