За чотири роки Миколаїв витратив понад ₴3,5 млн на систему оповіщення
  • понеділок

    13 липня, 2026

  • 22.5°
    Похмуро

    Миколаїв

  • 13 липня , 2026 понеділок

  • Миколаїв • 22.5° Похмуро

За чотири роки Миколаїв витратив понад ₴3,5 млн на систему оповіщення

У Миколаєві діють дві автоматизовані системи оповіщення, Фото: Кірілл Витвицький, МикВістіСкільки Миколаїв витратив на систему оповіщення після початку великої війни. Фото: Кірілл Витвицький, МикВісті

У Миколаєві за чотири роки на модернізацію, реконструкцію та технічне обслуговування місцевої системи централізованого оповіщення спрямували понад 3,5 мільйона гривень із міського бюджету. За цей час у місті встановили нові сирени, модернізували обладнання та розпочали реконструкцію системи.

Про це йдеться у статті «МикВісті» «Як працюють та у скільки обходяться сирени на Миколаївщині».

Після початку повномасштабного вторгнення у Миколаєві встановили 29 нових електросирен С-40, вісім сигнально-гучномовних пристроїв та один модуль керування оповіщенням, який працює через мережу Українського радіо. Також модернізували 69 автоматичних блоків керування електросиренами, завдяки чому їх можна запускати через застосунок «Повітряна тривога».

i Підтримай тих, хто щодня тримає місто в курсі

Клуб МикВісті — місце, де читач і редакція по один бік.

Учасники мають закритий чат, ексклюзивну розсилку із залаштунків життя журналістів, бачать новини раніше й впливають на зміни.

Приєднуйся. Разом тримаємо місто світлим

lock icon Безпечна оплата

Отримувачем внесків є ГО «Миколаївський Медіа Хаб» (ЄДРПОУ 45160758). Здійснюючи внесок, ви підтверджуєте згоду з тим, що внесена сума не підлягає поверненню та може бути використана ГО «Миколаївський Медіа Хаб» на реалізацію статутної діяльності, що включає підтримку незалежної журналістики та створення суспільно важливого контенту. Публічна оферта.

Водночас безпосередньо на закупівлю та встановлення нового обладнання з бюджету громади за цей період витратили лише 73,7 тисячі гривень — ці кошти виділили ще у 2022 році. У наступні роки нових закупівель обладнання не проводили.

Натомість у 2025 році місто розпочало реконструкцію місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення. На ці роботи з бюджету спрямували 2,2 мільйони гривень

Окремо місто щороку фінансує технічне обслуговування системи.

  • У 2022 році на це витратили 141,2 тисячі гривень
  • у 2023 році — 183,6 тисячі гривень
  • у 2024 році — 201,4 тисячі гривень
  • у 2025 році — 220,5 тисячі гривень
  • до 1 травня 2026 року — ще 68,9 тисячі гривень.
Скриншот з відповіді на запит МикВісті щодо сирен в МиколаєвіСкриншот з відповіді на запит МикВісті щодо сирен в Миколаєві

Крім того, у бюджеті Миколаївської громади на 2026 рік передбачили 243,5 тисячі гривень на експлуатаційно-технічне обслуговування системи та 420 тисяч гривень — на продовження її реконструкції.

У міській раді зазначають, що за утримання та роботу місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення відповідає управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення.

За інформацією мерії, система перебуває у працездатному стані та забезпечує своєчасне доведення сигналів цивільного захисту до жителів міста.

Нагадаємо, на Миколаївщині від початку повномасштабної війни кількість сирен повітряної тривоги в області зросла більш ніж на третину. За цей період у 90 населених пунктах додатково встановили 118 сирен.

Реклама
Читайте також:
0
Обговорення

Щоб долучитись до коментарів на сайті МикВісті.

Приєднатись до Клубу МикВісті
Можете скасувати у будь-який момент Payment systems