Зеленський підписав закон для спрощення торгівлі з Європою
  • вівторок

    7 липня, 2026

  • 22.5°
    Мінлива хмарність

    Миколаїв

  • 7 липня , 2026 вівторок

  • Миколаїв • 22.5° Мінлива хмарність

Зеленський підписав закон для спрощення торгівлі з Європою

Володимир Зеленський, фото: пресслужба Офісу ПрезидентаВолодимир Зеленський, фото: пресслужба Офісу Президента

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію рішення щодо оновлених торгових правил у межах пан-євро-середземноморської Конвенції.

Як зазначає пресслужба парламенту, документ забезпечить безперешкодну торгівлю України з європейськими партнерами після переходу на нові правила, які набудуть чинності з 1 січня 2025 року.

Згідно з Конвенцією, до кінця 2025 року країни можуть паралельно застосовувати як старі, так і нові (оновлені) правила визначення походження товарів.

Реклама

Старі сертифікати (видані до 1 січня 2025 або 2026 року) залишаються дійсними, якщо товари ще в дорозі або під митним контролем.

Сертифікати, видані за новими правилами, мають містити помітку «REVISED RULES». Країни повинні регулярно інформувати одне одного про оновлення своїх правил.

«Таким чином, українські експортери збережуть безперервність торгівлі з ЄС і легше адаптуються до нових вимог», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що протягом січня-квітня цього року в Україну імпортували товарів на суму 24,8 мільярди доларів, а експортували — на 13,3 мільярда доларів. Загальний товарообіг склав понад 38 мільярди доларів.

Реклама
Читайте також:
0
Обговорення

Щоб долучитись до коментарів на сайті МикВісті.

Приєднатись до Клубу МикВісті
Можете скасувати у будь-який момент Payment systems




121
Читачі
з нами
Медіа твого міста
Підтримай редакцію, яка щодня пише про Миколаїв
Visa, Mastercard, Apple Pay, Google Pay
Підтримати МикВісті