Україна отримала €3,8 млрд кредиту від ЄС на оборону
-
- Світлана ІванченкоКореспондентка
До спеціального фонду державного бюджету надійшло 3,8 мільярда євро кредитних коштів від Європейського Союзу в межах програми Ukraine Support Loan.
Про це повідомила прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко.
За її словами, кошти спрямують на виробництво українських безпілотників, посилення можливостей оборонно-промислового комплексу та термінові поставки для фронту.
Зазначається, що це перший транш саме для оборони. Раніше Україна вже отримала 3,2 мільярда євро, в межах цієї ж програми, на загальну бюджетну підтримку. Загалом у межах Ukraine Support Loan залучили сім мільярдів євро.
Уряд раніше затвердив порядок використання коштів цієї спецпозики, яка передбачає підтримку оборонно-промислової спроможності України у 2026–2027 роках.
Загальний обсяг програми становить 90 мільярдів євро, з яких 45 мільярдів євро планують надати цього року, а решту — наступного. Кошти переважно підуть на виробництво та закупівлю озброєння.
Слід зазначити, що цей кредит Україна не повертатиме до того, поки не отримає репарації від РФ.
Нагадаємо, раніше Україна отримала перший транш у розмірі 3,2 мільярда євро з 90-мільярдного кредиту ЄС.
