Щодо Очаківського табору ім.Шмідта
-
17:23, 27 августа, 2015
У зв’язку з великою кількістю коментарів стосовно нібито незаконної приватизації державного майна я вважала за необхідне також взяти коментар у безпосередніх учасників даного заходу, а саме у представників відповідного управління ОДА, тому як інформацію про відкриття кримінального провадження повідомила Миколаївська обласна прокуратура.
Розпочнемо з початку. З інформацією про можливі порушення у процедурі передачі з державної у приватну власність дитячого оздоровчого табору звернулися представники громадськості, а саме Павло Казарьян та Тетяна Локацька. Задля прояснення цієї ситуації голова ОДА Вадим Меріков звернувся до прокуратури.
Так як з прокуратури знята функція прокурорського нагляду, для того щоб провести перевірку, необхідно було розпочати кримінальне провадження, що і було зроблено. Але це не означає те, що процедура приватизації проведена незаконно, адже наразі триває перевірка. Також хочу зазначити, що всі питання, стосовно можливих порушень процедур приватизації, що виникають у представників громадськості направляються на перевірку до правоохоронних органів, задля забезпечення захисту прав і свобод представників громади та унеможливлення порушень Закону.
Отже коментар від представників Управління з питань майна Миколаївської ОДА:
«Дитячий оздоровчий табір ім. лейтенанта Шмідта П.П. передано в оперативне управління департаменту освіти, науки та молоді облдержадміністрації з послідуючою передачею на баланс Очаківської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів Миколаївської обласної ради у 2012 році. За інформацією департаменту освіти, науки та молоді облдержадміністрації, у зв’язку з незадовільним технічним станом з 2012 року по теперішній час табір для оздоровлення дітей був непридатним і не використовувався (рік введення в експлуатацію - 1963). Вже на момент підписання акту приймання-передачі на баланс Очаківської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів (29.05.2012) комісійно було зафіксовано незадовільний технічний стан об’єкта, невідповідність технічним умовам, державним санітарним правилам та нормам, необхідним для експлуатації.
До того ж, в управлінні департаменту освіти, науки та молоді облдержадміністрації, крім зазначеного оздоровчого табору, перебуває оздоровчий центр «Орлятко» в с. Рибаківка, оздоровчий табір «Джерельце» в с. Вознесенське, оздоровчий заклад «Вітрила» в м. Очаків, потужність яких достатня для оздоровлення вихованців шкіл-інтернатів, і технічний стан будівель і споруд є належним, тому потреба у використанні дитячого оздоровчого табору ім. лейтенанта Шмідта П.П. відсутня.
Слід зазначити, що фактично майно табору не використовується з 2010 року після прийняття рішення обласним комітетом Миколаївської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України про припинення договору оренди табору (з 2005 року) у зв’язку з неможливістю забезпечення належних умов для оздоровлення дітей у таборі.
З метою ефективного управління майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області рішенням Миколаївської обласної ради від 16.04.2015 № 10 цілісний майновий комплекс дитячого оздоровчого табору ім. лейтенанта Шмідта П.П., розташований за адресою: м. Очаків, вул. Цокуренка, 57, було включено до переліку об’єктів, що підлягають приватизації на аукціоні.
Початкова ціна об’єкта на аукціоні була визначена на підставі результатів його оцінки, проведеної суб’єктом оціночної діяльності, відібраним на конкурсних засадах, і склала 1 493 119,20 грн., у тому числі податок на додану вартість (ПДВ) – 248 853,20 грн. Слід зазначити, що до вартості об’єкта приватизації вартість земельної ділянки не входить, питання набуття права на земельну ділянку (власність, оренда) покупець вирішує самостійно після переходу до нього права власності на об’єкт приватизації.
На оголошений в газеті Миколаївської обласної ради «Рідне Прибужжя» з продажу вищезазначеного об’єкта спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області аукціон надійшла заява про приватизацію від одного покупця. Тому відповідно до Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)», Порядку продажу об’єктів малої приватизації шляхом викупу, на аукціоні, за конкурсом з відкритістю пропонування ціни за принципом аукціону, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 02.04.2012 №439, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.05.202 за № 753/21066, аукціон визнано таким, що не відбувся, а зазначений об’єкт приватизації було продано безпосередньо такому покупцеві за ціною, визначеною експертним шляхом початковою на аукціоні – 1 493 119,20 грн., у тому числі податок на додану вартість (ПДВ) – 248 853,20 грн.
Серед умов продажу цілісного майнового комплексу дитячого оздоровчого табору ім. лейтенанта Шмідта П.П. зафіксовано збереження профілю діяльності не менше 5 років (функціонування дитячого оздоровчого табору).
Відповідно до Закону України «Про приватизацію державного майна», Програми проведення приватизації майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області на 2012-2014 роки, затвердженої рішенням Миколаївської обласної ради від 23 березня 2012 року № 12, строк дії якої продовжено на період до затвердження чергової Програми, кошти, одержані від продажу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області, зараховані у повному обсязі до обласного бюджету Миколаївської області.
Слід зазначити, що наприкінці липня 2015 року стало відомо, що громадська організація «Очаків за справедливість» та покупець цілісного майнового комплексу дитячого оздоровчого табору ім. лейтенанта Шмідта П.П. (на добровільних засадах) досягли попередніх домовленостей щодо подальшої співпраці з приводу відпочинку вихованців Очаківської школи-інтернату після відновлення роботи табору.
Стосовно застосування положень статті 12 Закону України «Про приватизацію державного майна» у відношенні приватизації (відмови в приватизації) об’єктів, які знаходяться в заповідній зоні, або розташовані у прибережних захисних смугах морів, річок, озер на відстані ближче ніж 100 метрів від них, повідомляємо наступне.
Запропонований до приватизації об’єкт, який може кваліфікуватися як вищезазначений у зв’язку з його місцем розташування, відповідно до законодавства України з питань приватизації (ст.5-1 Закону України «Про приватизацію державного майна») відноситься до об’єктів групи Ж (соціально-культурного призначення) і є об’єктом малої приватизації. Відповідно до ст. 1 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)» до відносин щодо приватизації об’єктів малої приватизації застосовується Закон України «Про приватизацію майна державних підприємств» у випадку неврегулювання таких відносин Законом України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)» (спеціальне законодавство). Статтею 7 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)» чітко визначені випадки відмови у приватизації об’єктів малої приватизації:
відсутні необхідні документи, що подаються разом з пропозиціями стосовно включення об’єкта до переліку;
є законодавчо встановлене обмеження на приватизацію підприємства;
не затверджено відповідних переліків.
Тобто законодавством з питань приватизації об’єктів малої приватизації не передбачено відмови в приватизації об’єктів, які знаходяться в заповідній зоні, або розташовані у прибережних захисних смугах морів, річок, озер на відстані ближче ніж 100 метрів від них, що, в свою чергу, передбачено для об’єктів, що не віднесені до об’єктів малої приватизації (група В, Г, Е – великі підприємства; стратегічні об’єкти; акції, що належать державі у статутному капіталі господарських товариств, заснованих на базі об’єднання майна різних форм власності).»
Також хочу зазначити, що Павло Казарьян направив до Управління лист наступного змісту:
«Згідно вашого листа-запита повідомляю, що було проведено зустріч з новим власником табору ім Шмідта у м. Очаків вул.. Цокуренка, 57. Власник погодився на співпрацю і ми досягли декількох попередніх домовленостей:
1. Діти школи-інтернат з міста Очаків матимуть змогу в літній сезон перебувати в таборі власника на підставах передбачених законодавством, без комерційних переплат.
2. Для досягнення мети (відпочинок дітей з вищезазначеного інтернату) будуть проведені відповідні розрахунки, щоб передбачити відпочинок по змінам, укладено з місцевою владою договір соціального партнерства, укладено відповідну угоду зі школою інтернат.
Наразі подальша доля табору залишається під пильним контролем очаківців та громадської організації «Очаків за справедливість». Ми готові сприяти у роботі та якнайшвидшому відновленні табору, за умов збереження прав дітей-інтернатівців на відпочинок у цьому таборі.
Сподіваємось, що новий власник табору не відмовиться від своїх обіцянок!»
Як висновок: приватизовані були лише об’єкти на території табору, земля залишається у державній власності, за договором на протязі 5 років не змінюється цільове призначення об’єкту, після проведення ремонтних робіт для дітей очаківського інтернату будуть надані пільгові місця, вже є попередня домовленість з власниками стосовно підписання договорів соціального партнерства з місцевою владою та представниками територіальної громади. Ось так.