Нотатки перед покупкою: як виробляють односолодовий віскі
-
14:20, 01 жовтня, 2024
Односолодовий віскі вважають золотим стандартом. Його п'ють без добавок, а температуру підтримують не льодом, а камінням з вулканічних порід, щоб уникнути розведення напою та втрати унікальних смако-ароматичних властивостей. У складі немає сторонніх добавок, що підкреслює майстерність виробника та вшановує багатовікові традиції виготовлення. Якщо перейти за посиланням: https://goodwine.com.ua/viski/tipy/singlemalt.html, то виявиться, що односолодовий віскі завжди коштує дорожче, ніж купажований. Це пояснюється високими стандартами якості вихідної сировини і серйозним підходом до виробництва.
Що входить до складу односолодового віскі
Міцний спиртний напій готують із трьох інгредієнтів:
- Ячмінний солод. Це основний компонент, що надає дистиляту смак та характер. Його виробляють за допомогою замочування зерен у воді. Після проростання процес складання зупиняють сушінням. Нагрівання активує ферменти, які перетворюють крохмаль на цукор - без нього неможливе бродіння.
- Вода. Так званий еліксир життя використовують як для охолодження перегінних кубів, так і для зниження міцності односолодового віскі. Зміст мінералів і сторонніх домішок істотно впливає на смако-ароматичну композицію, тому воду в основному постачають з природних джерел, що прилегли до винокурні, таких як джерела або річки.
- Дріжджі. Живі мікроорганізми впроваджують у рецептуру на стадії бродіння. Вони харчуються цукром, замість виділяючи спирт і вуглекислий газ. Виробники експериментують із комерційними штамами дріжджів, надаючи односолодовому віскі унікальний смак. По суті, це єдина можливість для експериментів, на відміну купажованих дистилятів, до складу яких входить суміш ячмінних і зернових спиртів.
Як виробляють односолодовий віскі
Процес складається з кількох етапів:
- Підготовка ячмінного солоду. Пророщене та висушене зерно подрібнюють у грубе борошно. Потім її заливають гарячою водою, готуючи сусло напівпрозору рідину з високим вмістом природних цукрів.
- Ферментація. Зернове сусло змішують із дріжджами. На виході отримують брагу - попередницю односолодового віскі.
- Дистиляція. Залежно від виробленого стилю брагу перекачують у мідний куб або вертикальну колону, де її нагрівають, а пари спирту збирають і конденсують.
- Витримка. Дозрівання в дубових бочках надає остаточної смако-ароматичної палітри. Спирт вступає в контакт із деревними порами, поглинаючи дубильні речовини. Температура та довкілля також відіграють важливу роль у процесі витримки. Чим триваліший термін дозрівання, тим м'якший, але інтенсивніший смак. Наприклад, згодом легкі ванільні нотки змінюються акордами кави, тютюну та шкіри.
Нарешті, односолодовий віскі готовий до розливу. Після цього він потрапляє на прилавки магазинів, а звідти – у келихи.