В аеропорту Махачкали натовп розлючених дагестанців влаштував полювання на ізраїльтян
-
22:15, 29 жовтня, 2023
Ввечері 29 жовтня дагестанці увірвалися до аеропорту в Махачкалі та влаштували обшук у приміщеннях у пошуках «євреїв», що прилетіли з Ізраїлю.
Про це повідомили російські ЗМІ та телеграм-канали.
Зокрема, Baza написала, що перелякані співробітники аеропорту намагаються ховатися у службових кабінетах. Злітним полем також бігають чоловіки, перевіряючи всі літаки, шукаючи рейс з Ізраїлю. Пілоти просять пасажирів залишатися на своїх місцях.
Пізніше аеропорт закрили через заворушення, на місце прибув російський спецназ.
З часом розлючений натовп вдалося витіснити із злітно-посадкової смуги, також практично всіх вдалося вивести з будівлі аеропорту на площу перед авіагаванню. За даними Baza, постраждали чотири людини, ще один із мітингуючих зламав ногу, стрибаючи по парканах.
В Міністерстві внутрішніх справ РФ заявили, що відкрито справу за статтею про організацію масових заворушень, а всі учасники інциденту «будуть затримані та притягнуті до відповідальності».
В аеропорту Махачкали знаходяться кілька громадян Ізраїлю та євреїв. Вони під охороною, заявило джерело The Times of Israel.
«Ми працюємо над тим, щоб вони вилетіли стикувальним рейсом до Москви, як тільки дозволять обставини. Ізраїльські співробітники служби безпеки та посол Ізраїлю працюють із місцевими органами безпеки», — сказав виданню неназваний представник ізраїльських спецслужб.
Президент України Володимир Зеленський відреагував на події в Махачкалі.
«Це не поодинокий випадок у Махачкалі — це частина масово поширеної в Росії культури ненависті до інших народів, яку пропагують державне телебачення, експерти та влада», — написав президент в соцмережі X.
Він додав, що за останній рік російський міністр закордонних справ Сергій Лавров дозволив собі низку антисемітських висловлювань, так само як і президент РФ Володимир Путін використовував антисемітські образи.
«Навіть нинішня ескалація на Близькому Сході спричинила антисемітські заяви російських ідеологів. Російський антисемітизм і ненависть до інших націй системні й глибоко вкорінені. Ненависть — це те, що спонукає до агресії й терору. Ми маємо працювати разом, щоб протистояти ненависті», — зазначив він.
Як відомо, зранку 7 жовтня ХАМАС масовано вдарив ракетами по півдню та центру Ізраїля з Сектора Гази. Бойовики прорвали кордон та зайшли у декілька населених пунктів на півдні Ізраїлю. По території країни було випущено більше 2200 ракет.
Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаніягу заявив, що країна перебуває «у стані війни».
У відповідь наземні та повітряні сили Армії оборони Ізраїлю завдали ударів по об’єктах ХАМАСу. Зокрема, ізраїльські військові влучили у дві багатоповерхівки в Секторі Гази, де, за їхньою інформацією, перебували палестинські бойовики.
Ізраїльська армія ввечері 7 жовтня заявила, що відновила контроль над більшістю південних населених пунктів.
Також там повідомили, що Ліван завдав ударів по їхній території. Армія оборони Ізраїля (ЦАХАЛ) атакувала у відповідь.
У неділю, 8 жовтня, палестинські ЗМІ повідомили, що ізраїльська армія під час бомбардування у центрі Гази ліквідувала лідера ХАМАС Аймана Юніса.
9 жовтня в армії Ізраїлю повідомили, що повернули під контроль всі райони на кордоні із Сектором Гази. При цьому не виключено, що на ізраїльській території все ще перебувають бойовики ХАМАСу.
9 жовтня міністр оборони Ізраїлю Йоав Галант віддав наказ про тотальну блокаду Сектору Гази, щоб залишити його без електрики, їжі та палива.
У неділю, 15 жовтня, у штаб-квартиру Організації Об'єднаних Націй на півдні Лівану влучила ракета.
Ввечері 17 жовтня Міністерство охорони здоров’я Гази заявило, що від 200 до 300 людей загинули під час ізраїльського удару по лікарні у Секторі Гази.
В свою чергу, армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) покладає відповідальність за удар по лікарняному комплексу в Секторі Гази на палестинське угруповання «Ісламський джихад».