Мінекономіки пропонує скасувати майже 50% ліцензій і дозволів, щоб стимулювати бізнес

У Міністерстві економіки пропонують скасувати 47% інструментів державного регулювання — дозволів, ліцензій, декларацій погоджень, — щоб суттєво розширити економічні свободи в Україні та стимулювати розвиток підприємництва.

Про це повідомили у Мінекономіки.

Таку рекомендацію для Кабміну висунули у Міжвідомчій робочій групі з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності (МРГ з дерегуляції).

Міністерка економіки Юлія Свириденко заявила, що в Україні потрібно суттєво підвищити рівень економічних свобод в Україні, а дерегуляція є одним з кроків до цієї мети.

— Ми ліквідуємо інструменти, що заважають бізнесу нормально працювати, серед яких є рудименти ще радянських часів. Суттєво спростимо та оцифруємо інструменти, необхідні для захисту інтересів суспільства, — сказала міністерка.

У Мінекономіки наголошують, що пропонується скасувати норми, які створюють зайві перепони для нормальної роботи бізнесу. Наприклад, у сфері трудових відносин та безпеки праці зараз діє норма про необхідність погодження з Держпраці «Інструкції про порядок прибирання пилу у виробничих приміщеннях».

Юлія Свириденко оголосила, що роботу було почато з інструментів, якими опікується Мінекономіки. Майже половина з них буде ліквідована, а решта — осучаснена. Надалі МРГ опрацює інструменти регулювання, що належать до сфери компетенції інших органів влади.

Як пише hromadske, пропонуються наступні зміни:

  • скасувати дозвіл на реекспорт товарів, що походять з інших країн;
  • скасувати погодження для видачі ліцензій на здійснення експортних операцій з нафтою українського походження та газу у газоподібному стані українського походження за зовнішньоекономічними контрактами (договорами);
  • скасувати індивідуальні (разові ліцензії) у сфері експорту-імпорту;
  • оптимізувати (оцифрувати, спростити) біля третини інструментів, що належать до сфери компетенції Мінекономіки. Частину інструментів держрегулювання господарської діяльності передати до інших міністерств та відомств.

Інструменти, які були розглянуті на засіданні МРГ, регулюють ведення бізнесу у сферах експорту та імпорту товарів, (зокрема і військового призначення), інвестиції та інтелектуальну власність, технічне регулювання, трудові відносин та безпеку праці. Розроблені проєкти рішень будуть погоджені з відповідними міністерствами і відомствами та подані на розгляд Кабміну.

Нагадаємо, Міністерство економіки України прогнозує у 2023 році серйозне зростання українського ВВП.

Дивитись повну версію