Вірменія та Азербайджан сформували дорожню карту з нормалізації відносин

Вірменія та Азербайджан за європейського посередництва затвердили дорожню карту з нормалізації відносин.

Про це повідомляє Укрінформ.

— Одним із таких рішень є розміщення цивільної спостережної місії вздовж державного кордону Вірменії з Азербайджаном, — заявив прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян.

Прем’єр-міністр Вірменії заявив, що президент Європейської ради Шарль Мішель посприяв розробці «карти» між ним і Президентом Азербайджану.

— Я наголосив, що в ході зустрічей між мною та президентом Азербайджану в Брюсселі за посередництва голови Європейської ради Шарля Мішеля, по суті, була сформована дорожня карта світу та нормалізації відносин між Азербайджаном та Вірменією, яка також була відображена у прийнятій Гранаді чотиристоронній заяві. Прихильність сторін цієї дорожньої карти забезпечить прорив у мирному процесі. Вірменія підтверджувала і підтверджує свою вірність вищезазначеним принципам, — сказав Нікол Пашинян.

Як відомо, 19 вересня Азербайджан заявив про початок «локальних антитерористичних заходів» у невизнаному Нагірному Карабаху, який вважається міжнародно визнаною частиною Азербайджану. Це відбулося після звинувачень Вірменії «в організації теракту та загибелі військових».

Вірменія у відповідь відмовилася спрямовувати туди свою армію. Таким чином країна погодилася, що це є територією Азербайджана. За це народ виступив із жорсткою критикою влади, зокрема прем'єра Нікола Пашиняна. На вулицях Єревана розпочалися протести.

Євросоюз оголосив пакет гуманітарної допомоги на 500 мільйонів євро для підтримки людей, які постраждали внаслідок бойових дій у Нагірному Карабаху.

Також Євросоюз може запровадити проти Азербайджану заходи у разі утисків мирних жителів Нагірного Карабаху

Жителі регіону, етнічні вірмени, почали залишати свої домівки та переїжджати до Вірменії.

Дивитись повну версію