Мери Баштанки та Первомайська поїхали у Данію, щоб презентувати проєкти своїх громад та шукати партнерів

Миколаївські посадовці на зустрічі із мером муніципалітету Вайлє Єнсом Крістенсеном, фото: Миколаївська ОВАМиколаївські посадовці на зустрічі із мером муніципалітету Вайлє Єнсом Крістенсеном, фото: Миколаївська ОВА

Міські голови Баштанки та Первомайська поїхали у Данію разом з очільником Миколаївської ОВА. Вони представили партнерам інвестиційні пропозиції від своїх громад.

Відео візиту опублікував очільник області Віталій Кім у своєму телеграм-каналі.

На кадрах крім Олександра Берегового та Олега Демченка, також видно заступника Миколаївського міського голови Сергія Коренєва.

Вони презентували інвестиційні пропозиції від своїх громад — Первомайська, Вознесенська, Баштанки, Коблевого та Миколаєва. Партнерам зокрема запропонували брати участь у нагляді за реалізацією проєктів. 

Віталій Кім також повідомив, що тепер Миколаївщина переходить на новий рівень співпраці з Данією — громада-комуна. Така модель співпраці дозволить отримувати допомогу, яка максимально відповідає потребам окремої громади.

За цим принципом влада хоче перейти до стратегічного планування допомоги партнерів на подальші три роки.

— Тобто вже конкретна громада з Миколаївщини працює з конкретною комуною в Данії. Це дає нам два плюси — мешканці отримують саме те, що потребують, це децентралізація до якої ми впевнено йдемо. Друге — це спеціалізація й отримання допомоги саме в тому напрямку, який буде давати поштовх для розвитку бізнесу та економіки конкретної громади. Наприклад, Коблево — це туристичний регіон, то будуть шукати партнерів в цьому напрямку. Для Вознесенська це буде легка промисловість та навчання, для Баштанки аграрний напрямок тощо, — повідомив Віталій Кім.

Майбутнім партнером Первомайська за цим принципом стане місто Вайлє.

— Основні напрямки співпраці — енергоефективність, сміттєпереробка та модернізація очисних споруд. В планах підписати Меморандум в січні наступного року, але співпраця вже йде повним ходом, — додав голова ОВА.

Нагадаємо, голова Миколаївської ОВА Віталій Кім перебуває з офіційним візитом у Данії.

Співпраця Данії з Миколаєвом

Ще у березні 2022 року президент Володимир Зеленський, виступаючи перед парламентом Данії, закликав країну взяти «шефство» над Миколаєвом після завершення повномасштабної війни.

А вже наприкінці серпня 2022 року мер Миколаєва Олександр Сєнкевич і міністр у справах міжнародного розвитку Данії Флеммінг Мьоллер Мортенсен підписали меморандум про співпрацю.Він передбачає спільну роботу над формуванням проєктів реконструкції та залученням інвесторів із різних країн до відновлення Миколаєва.

В січні 2023 року в Миколаєві відбулася зустріч представників Данії та України з приводу планування подальшого відновлення міста. А в липні міністр Королівства Данія оголосила пакет допомоги для Миколаївської області на спецтехніку, медичне обладнання та ремонт укриттів.

У вересні минулого року після зустрічі з прем’єр-міністром Метте Фредеріксен президент Володимир Зеленський анонсував відкриття в Миколаєві офісу посольства Данії в Україні. 

А на початку листопада Данія оголосила про новий масштабний пакет допомоги Україні на 40,2 мільйонів євро. Тоді повідомлялось, що головний акцент у пакеті допомоги — на Миколаєві та області.

У січні 2024 року Королівство Данія спрямувало на відбудову Миколаївської області ще 21 мільйон доларів. У травні — 17,2 мільйонів доларів на відбудову зруйнованих закладів освіти в області, а у червні — 33,5 мільйони євро на відновлення інфраструктури та поліпшення доступу до водо- та електропостачання.

Загалом близько 60% допомоги, яку Данія спрямовує до України, надходить в Миколаїв та Миколаївську область, сказав посол Королівства Данія в Україні Олє Егберг Міккельсен. З початку повномасштабної війни Данія надала Миколаївській області допомоги на 118 мільйонів доларів. Він також заявив про бачення післявоєнної відбудови Миколаєва з дружніми умовами для пішоходів, велоінфраструктурою.

Перебуваючи в Миколаєві, посол пояснив, що Данія після закінчення повномасштабної війни допоможе Миколаєву відновити та модернізувати потужності кораблебудування.

Зокрема країна буде відбудовувати ліцей імені Миколи Аркаса зі збереженням його автентичного вигляду. Станом на вересень 2023 року українські архітектори представили Оле Егбергу Міккельсену варіанти відбудови.

Посол також підтримав ідею створення в Миколаєві данського кварталу або парку, проте на сьогодні це питання поки що залишається на стадії ідеї.

А ще Данія висловила зацікавленість у приватизації Миколаївського глиноземного заводу.

Також нещодавно у Миколаєві завершили розпис муралу на честь дружби та партнерства з Королівством Данія. Його відкрили на річницю з дня заснування Миколаєва.

В свою чергу заступник міського голови Миколаєва Сергій Коренєв розповів, що Данія планує допомагати місту найближчих 10 років.

17 вересня у Миколаєві представники Данії розповіли, що задоволені «позитивними зрушеннями» у місті та заявили про нову фазу партнерства, яка передбачає економічне та соціальне відновлення міста. 

Також 17 вересня 2024 року стало відомо, що Україна отримала 4-й та 5-й пакети фінансової допомоги від Данії на суму 64 мільйонів євро, 44 з яких отримає Миколаївська область.

У жовтні повідомлялось, що Данія надасть більше ₴150 млн на відновлення будинків у Корабельному районі Миколаєва.

Нагадаємо, що у жовтні Миколаїв відвідали представники «Інженерів без кордонів» з Данії, які вивчали ситуацію з реалізацією проектів Данської програми відбудови.

Дивитись повну версію