ЄС допоможе відновити експозицію музею «Старофлотські казарми» у Миколаєві
- Юлія Бойченко
-
•
-
18:30, 15 березня, 2024
Експозицію музею «Старофлотські казарми» у Миколаєві, яка постраждала від ракетних обстрілів, відновлять за підтримки Європейського Союзу.
Ці роботи виконують у межах програми House of Europe, пише «Укрінформ».
«Роботи тривають у виставкових приміщеннях 2-го та 3-го поверхів будівлі», — розповів представник Платформи MY ART та експерт із розвитку культури Офісу відновлення та розвитку Миколаєва Євген Гомонюк.
З моменту повномасштабної війни, каже він, музей п’ять разів потерпав він російських обстрілів. Всього було пошкоджено 15 виставкових залів. Через це експозицію з 9633 музейних предметів демонтували. Серед них — унікальні колекції археології, зброї, виробів з дорогоцінних металів, знарядь праці, нумізматики, природничих матеріалів тощо.
«Наразі роботи тривають у виставкових залах природи та залах, присвячених становленню Миколаєва і суднобудівної промисловості міста. Також відновлюють етнографічний зал, присвячений козацтву та народним промислам степового Півдня», — каже Євген Гомонюк.
За його словами, команда Платформи MY ART вже закупила всі необхідні інструменти та будівельні матеріали, необхідні для проведення демонтажу пошкоджених елементів та монтажних робіт з облаштування виставкових приміщень музею.
Одночасно з цим триває робота зі встановлення системи автоматичної пожежної сигналізації, системи сповіщення людей про пожежу та системи централізованого пожежного спостереження в приміщення будівлі музею.
До цього повідомлялося, що Департамент містобудування, архітектури, капітального будівництва та супроводження проєктів розвитку Миколаївської ОВА заплатить 314 тисяч 437 гривень за проєкт капремонту будівлі обласного краєзнавчого музею.
Антикорупційна ініціатива ЄС
Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI) — найбільший проєкт міжнародної технічної допомоги ЄС у сфері боротьби з корупцією, який фінансує ЄС, співфінансує та впроваджує Міністерство закордонних справ Данії.
Її мета — підтримувати антикорупційні реформи та підвищувати спроможність новостворених антикорупційних інституцій в Україні. Ініціатива також покращує прозорість та підзвітність у державному секторі, залучаючи громадян до активної участі в антикорупційних процесах.
До прикладу, за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС розробили звіт щодо перевірки допомоги, яка надійшла до Миколаєва у період з січня по квітень 2024 року. Миколаїв став першим та єдиним містом в Україні, яке запровадило та «успішно здійснює» моніторинг міжнародної допомоги, додали там.
Керівник Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EUACI) Аллан Паг Крістенсен сказав, що антикорупційні інституції в Україні демонструють високі показники в роботі та розглядають більше справ, ніж будь-коли раніше, працюючи в умовах зменшення кадрів та зниження фінансування.