За рік українські діти провели в укриттях понад 900 годин, — Save the Children
-
4:17, 23 лютого, 2023
Від початку повномасштабної війни діти в Україні провели у підземних укриттях в середньому близько 920 годин або понад 38 днів.
Це підрахували в гуманітарній організації Save the Children.
Від 24 лютого минулого року в Україні сирена пролунала понад 16 тисяч разів. Приміром, у Харкові впродовж року повномасштабної війни оголосили понад 1700 повітряних тривог, що загалом тривали понад півтори тисячі годин. У Донецькій та Запорізькій областях їхня тривалість перевищила 1100 годин.
У середньому повітряні тривоги в Україні тривають близько години. Однак під час великих ракених атак родини із дітьми можуть провести до 8 годин під землею, зауважили в організації. А оскільки облаштовані сховища в Україні рідкість, родини з дітьми зазвичай ховаються у підвалах житлових будинків чи інших споруд.
У Save the Children наголошують, що постійний стрес, якого родини та діти зазнають унаслідок постійної загрози ракетних атак та обстрілів, вкрай важко подолати. Дослідження ВООЗ засвідчує, що кожен п’ятий, хто живе у зоні збройного конфлікту, має істотний ризик розвитку психічних розладів. І чим довше тривають бойові дії, тим сильнішими будуть симптоми.
Організація наголошує на необхідності дотримання зобов’язань, які на сторони покладає міжнародне гуманітарне право та основоположні закони із прав людини.
«Ми вимагаємо, аби мирні люди та цивільні об’єкти, зокрема житлові будинки, школи та лікарні, не ставали цілями для атак. Кожен, хто порушує права дітей у цій війні, має понести відповідальність», — заявили в Save the Children.
Нагадаємо, в Миколаєві відкрили центр для дітей та родин, що постраждали від війни.