В ОВА пояснили, що означає для Миколаєва критична позначка підняття рівня води до 105 сантиметрів
-
20:00, 07 червня, 2023
В обласній військовій адміністрації пояснили, що підвищення води на 105 сантиметрів є відміткою, після якої у Миколаєві можуть початися підтоплення будівель.
Про це заступник начальника Миколаївської ОВА Валентин Гайдаржи розповів у коментарі кореспонденту «НикВести».
За його словами, 105 сантиметрів — це попередній розрахунок, який показує високу ймовірність підтоплень будівель та важливих об’єктів.
— Це означає, що якщо перевищити цю критичну відмітку, то може піти підтоплення. Але критичні відмітки завжди могли бути розрахунковими — іноді цифра визначалася з запасом. Тобто необов’язково почнуться підтоплення, якщо підвищення рівня води буде 105 сантиметрів. Але ця позначка допускає підтоплення. А далі все залежить від того, наскільки рівень води буде перевищувати цю відмітку, — сказав Валентин Гайдаржи.
Він додав, що у Миколаєві зараз підвищення рівню води не є надто проблематичним, тому ОВА займається переважно ситуацією в області. За його словами, найбільші підтоплення зафіксовані в Снігурівській громаді. Адже після вибуху на Каховській ГЕС річка Інгулець, в яку потрапила вода з Дніпра, вийшла з берегів.
Зараз в громаді працює штаб, який постійно моніторить ситуацію. Людей з підтоплених районів відселяють далі. Для ночівлі відкриті садки та школи. За словами Валентина Гайдаржи, людям надають питну воду, іншу гуманітарну допомогу.
— Трагедія подібного масштабу, коли вода у річці сягнула такого рівня, у нас була, здається, на початку 80-х років. Хоча зараз рівень води в Інгульці вже перевищив показники 82-го року, коли відселяли велику кількість людей у Снігурівському районі, — пригадав заступник голови ОВА.
Відзначимо, що за інформацією Миколаївської міськради, станом на 18:30 рівень води в акваторії міста піднявся на 82 сантиметри.
Підняття води зафіксовано на пляжах Намиву, Корабельного району, мікрорайону Соляні, у яхт-клубі, а також на окремих ділянках Великої Коренихи та Широкої балки.
Як повідомлялося, в ніч на 6 червня росіяни підірвали греблю Каховської ГЕС. Через підрив на правому березі Херсонської області розпочали евакуацію населення з небезпечних місць. За словами фахівців «Укргідроенерго», Каховська ГЕС не підлягає відновленню після підриву.
Як наслідок – почало повінстю або частково затоплювати територію Херсонської та Миколаївської областей, зокрема самі обласні центри. Людей та тварин автобусами та потягом евакуйовують з Херсона до Миколаєва та інших міст.
Внаслідок підриву греблі Каховської гідроелектростанції під загрозою затоплення опинилися до 80 населених пунктів, а півдню України загрожує екологічна катастрофа.
Станом на ранок 7 червня в Снігурівській громаді внаслідок затоплення зруйновано вже три мости. Також продовжує підвищуватися рівень води в акваторії Миколаєва: підтоплено Намив, Корабельний район, мікрорайон Соляні, мікрорайон Матвіївка, Аляудський півострів, яхт-клуб, а також на окремі ділянки Великої Коренихи та Широкої балки.
Водночас в Міненерго повідомили, що внаслідок підриву Каховської ГЕС та спричинену ним повінь в Миколаївській області підтоплено дві сонячні електростанції.