У Миколаєві досі не виконали завдання Сєнкевича про перехід соцсфери на автономне опалення
-
12:02, 05 січня, 2024
Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич розказав, чому попри його попередні доручення у місті залишились об’єкти соціальної сфери, опалення яких забезпечує Миколаївська теплоелектроцентраль (ТЕЦ). За його словами, у багатьох об’єктів відсутня технічна можливість для такого переходу на автономне опалення.
Про це Олександр Сєнкевич розказав під час своєї пресконференції у четвер, 4 січня, відповідаючи на питання кореспондентки «НикВести».
Ще у травні 2017 року повідомлялось про те, що Олександр Сєнкевич поставив завдання до кінця 2020 року перевести всі об'єкти соціальної сфери (школи, дитсадки, лікарні) міста Миколаєва на автономне теплопостачання. На початку 2019 року Олександр Сєнкевич сказав, що міська влада поступово переводить об’єкти соцсфери на автономне опалення.
Однак, виявилось, що у місті все ще є об’єкти соціальної сфери, які станом на січень 2024 року залежать від Миколаївської ТЕЦ.
— Такі об'єкти в нас ще є. У багатьох з них немає і технічної можливості для переходу, з іншого боку, і економічної можливості. Тобто, якщо це окремо стоячий об'єкт, то створення окремої котельні, будівництво і обслуговування і так далі — це іноді не так вигідно, як просто користуватися теплом з ТЕЦ, — розказав Олександр Сєнкевич.
Він також додав, що котельня, яка кілька років тому була встановлена на базі 4-ї лікарні, та мала забезпечувати теплом ще один медзаклад, а саме 2-гу міську дитячі лікарню, не працює. Компанія, яка побудувала котельню на альтернативному паливі, припинила свою роботу через змінення вартості газу та, відповідно, втрату власної вигоди. Через це медзаклади знову перейшли на обслуговування Миколаївської ТЕЦ.
— До нас приїхало підприємство, яке побудувало котельну на альтернативному паливі, попрацювало в нас рік-другий, потім змінилися ціни на газ, а завдяки тому, що держава пообіцяла утримати ціни для газ для соцоб'єктів і людей, то власне виробництво теплової енергії альтернативної перестало бути таким вигідним. Вони просто закрили цю котельню і поїхали. І фактично 2-га дитяча лікарня і 4-а міська лікарня залишились без тепла, тому ми відкрили труби Миколаївської ТЕЦ і сьогодні користуємося теплом Миколаївської ТЕЦ, бо інакше вони були б просто без тепла. Ми зараз запропонували викупити у них це обладнання і передати його на підприємство «Миколаївоблтеплоенерго», щоб далі знову ж таки підключити. Зараз ідуть перемовини, вони знову ж таки бачать нову економічну можливість, але якщо ми не домовимося, ми просто приберемо це обладнання, поставимо і будемо шукати у наших донорів своє, — сказав Олександр Сєнкевич.
Як відомо, опалювальний сезон 2023-24 у Миколаєві розпочався 14 листопада, однак Миколаївська ТЕЦ змогла забезпечити містян теплом тільки на початку грудня через чисельні аварії на тепломережах.
ПрАТ «Миколаївська теплоелектроцентраль» є фактично державним підприємством, яким керує НАК «Нафтогаз Україна».
Нагадаємо, що після зриву опалювального сезону та заяв від Миколаївської ОВА про необхідність кадрових рішень, у ТЕЦ розпочали службове розслідування, щоб знайти винних.
Також повідомлялося, що в Миколаївській ТЕЦ під час опалювального сезону 2023/2024 заливають воду з лиману тільки в аварійних випадках. Таким чином мережі підприємства заповнені солоною водою на 8%, тоді як минулого року системи були заповнені лиманною водою на 91%.
Численні пориви мереж ТЕЦ пов'язують, зокрема, з тим, що минулого опалювального сезону підприємство використовувало солону воду з лиману, яка прискорює корозію і так застарілих труб. На противагу цьому у «Миколаївоблтеплоенерго» заливали очищену воду зі свердловин, про що «НикВести» писали у статті «Зима близько: Яким буде опалювальний сезон в Миколаєві?». Таким чином в будинках, які обслуговує комунальне облтеплоенерго, старт обох опалювальних сезонів почався без зривів та значних аварій.