МОЗ передав Миколаївщині більше 400 флаконів ліків для онкохворих дітей
- Аліса Мелік-Адамян
-
•
-
18:00, 10 січня, 2024
Миколаївська обласна дитяча клінічна лікарня отримала партію препаратів європейського виробництва для лікування онкохворих дітей, які були придбані за кошти держбюджету.
Відповідні накази опубліковані на сайті управління охорони здоровʼя Миколаївської області, пишуть «НикВести».
Відповідальним за отримання медикаментів для лікування та трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин дітям і дорослим визначено в.о. головного лікаря обласної дитячої лікарні Олександра Пліткіна.
Керівник медзакладу вестиме облік, контроль та розподілятиме раціональне використання препаратів. Також він двічі на місяць має подавати інформацію про використання та залишки поставлених препаратів згідно із затвердженим наказом у систему «MedData».
Безкоштовні ліки для онкохворих на Миколаївщині
Загалом лікарня отримала 449 препаратів виробництва Німеччини, Бельгії, Франції, Іспанії, Італії та Румунії. Зокрема:
- «Пури-нетол», 50 мг по 25 таблеток у флаконі — 1600 таблеток;
- «Ганцикловір-Фармекс», ліофілізат для розчину для інфузій по 500 мг — 50 флаконів;
- «Орунгал», розчин оральний, 10 мг/мл; по 150 мл у флаконі; по флакону з дозатором в картонній коробці (Ітраконазол, 150 мл (10 мг/мл) — 28 флаконів;
- «Кансидаз», ліофілізат для розчину для інфузій по 50 мг — 95 флаконів;
- «Мікафунгін-Віста», порошок для концентрату для розчину для інфузій — 56 флаконів;
- «Даптоміцин-Віста», ліофілізований порошок для розчину для інʼєкцій або інфузій по 350 мг — 50 флаконів;
- «Емоклот» порошок та розчинник для розчину для інфузій — 106 флаконів.
Корупція у медицині Миколаєва
30 листопада за місцем роботи та проживання Олександра Пліткіна та його заступниці Ірини Ткаченко відбулись обшуки у рамках кримінального провадження за привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Досудове розслідування триває ще за однією статтею Кримінального кодексу України, а саме підроблення офіційних документів, які спричинили тяжкі наслідки.
Нагадаємо, постійна депутатська комісія Миколаївської обласної ради з питань соціальної політики та охорони здоров’я відмовилася розглядати та знала з порядку денного проект рішення щодо призначення Олександра Пліткіна на посаді директора КНП «Миколаївська обласна дитяча клінічна лікарня».
Олександр Пліткін, у якого напередодні правоохоронці проводили обшуки у кримінальній справі щодо можливої підробки документів та привласнення майна, каже, що на нього «вилили бруд», а поліція «розказує щось ефемерне».
Народний депутат України від Миколаївщини Артем Чорноморов вважає, що керівництво Миколаївської області зловживає, намагаючись поза конкурсом затвердити сесією облради головного лікаря обласної дитячої клінічної лікарні Олександра Пліткіна, у якого тиждень тому правоохоронці проводили обшуки у справі про привласнення майна та підробку документів.
Нагадаємо, у липні 2023 року під час візиту до Миколаєва Президент України Володимир Зеленський відвідав обласну дитячу лікарню. Тоді він розкритикував стан палат у медичному закладі. Перебуваючи в одній з палат, Володимир Зеленський звернув увагу на те, що приміщення не пристосоване для комфортного перебування там. Зокрема, у палаті відсутні карнизи, штори, кондиціонер. Після критики президента Володимира Зеленського відносно стану палат в Миколаївській обласній дитячій лікарні заклад почав ремонт в хірургічному відділенні та встановив кондиціонери у восьми палатах.
16 серпня Державне бюро розслідувань повідомило про викриття масштабної схеми заробітку на оформленні «липових» медичних довідок про непридатність до військової служби у Миколаївському обласному центрі психічного здоров’я. За даними слідства, цей «бізнес» організував директор медичного закладу Віктор Таран, залучивши до оборудки підлеглих лікарів, які виготовляли необхідні довідки, та правоохоронця, який і займався підбором клієнтів.
Однак, виконуючий обов’язки директора Миколаївського обласного центру психічного здоров’я Віктор Таран, який за даними ДБР організував схему з виготовлення довідок для ухилянтів від мобілізації, залишився на посаді.
Прокурор Миколаївської області Дмитро Казак у вересні повідомив, що наразі у справі про видачу «липових» довідок в психлікарні є лише один підозрюваний — правоохоронець, який за даними Держбюро розслідувань, був посередником.