«Українська правда» заявила про системний тиск з боку Офісу Президента
-
14:18, 09 жовтня, 2024
Редакція видання «Українська правда» заявила про системний тиск з боку Офісу Президента. На команду та окремих журналістів.
Про це йдеться в заяві «Української правди».
Зазначається, що редакція вбачає загрозу для сталої роботи, зокрема через такі дії:
- блокування спікерів від влади щодо спілкування з журналістами «Української правди» та участі в заходах;
- тиск на бізнес з метою зупинити рекламну співпрацю з «Українською правдою»;
- емоційне спілкування президента Володимира Зеленського з журналістом «Української правди» Романом Кравцем.
Редакція видання вважає, що ці та інші непублічні сигнали свідчать про спроби вплинути на редакційну політику.
«Ми вкотре наголошуємо: робота «Української правди» полягає в тому, щоб донести правду та служити інтересам українського суспільства. А вільний вибір тем і героїв для публікацій є невідʼємною функцією та правом будь-якого незалежного медіа» — написали журналісти.
Крім цього, видання попередило, що кожна спроба конкретних чиновників із керівництва Офісу Президента вплинути на журналістів «Української правди» буде висвітлена публічно та матиме наслідки на міжнародному рівні.
Нагадаємо, що Київські правоохоронці відкрили справу за фактом погроз на адресу журналістів видання «Українська правда».
Стежка за Bihus.Info
На початку року керівник проєкту Bihus.Info Денис Бігус заявив, що невідомі прослуховували, а також стежили за колективом видання декілька місяців підряд.
Таку заяву він зробив, коментуючи відео, на якому працівники видання вживали наркотики на корпоративі в заміському будинку. На відео був присутній також запис телефонних розмов журналістів, під час яких вони домовляються привезти ці речовини. Тепер на редакцію чекають кадрові чистки.
Пізніше журналісти звернулися із проханням допомогти ідентифікувати осіб, які, ймовірно, причетні до стеження за командою розслідувачів.
А ввечері 5 лютого команда проєкту опублікувала розслідування, в якому доводить, що в етнокомплексі «Українське село» за ними стежили саме співроботники Служби безпеки України.
Після цього у Службі безпеки України заявили, що окремі співробітники проєкту Bihus.Info були клієнтами наркодилерів і допомагали постачати наркотики іншим людям.
Також 6 лютого стало відомо, що Держбюро розслідувань буде розслідувати справу про незаконне стеження за журналістами проєкту Bihus.Info. Зазначається, що вже відкрито кримінальне провадження, відповідно до частини 1 статті 359 ККУ — незаконне встановлення та використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації у приміщенні заміського комплексу на території Київської області.
Працівників Служби безпеки України, які стежили за журналістами Bihus.info, перевели для виконання бойових завдань у Донецьку та Луганську область.
Затримання редактора «НикВести»
Нагадаємо, у 2016 році, ввечері 24 серпня, у День Незалежності, керівник ДЗНД управління СБУ в Миколаївській області під надуманим приводом запросив до будівлі управління головного редактора «НикВести» Олега Деренюгу «для обміну інформацією». У результаті це закінчилося чотиригодинним допитом та вилученням у журналіста мобільного телефону з порушенням норм кримінально-процесуального законодавства.
Єдине пояснення, яке після затримання офіційно дали силовики, — це те, що за допомогою даного телефону було нібито здійснено дзвінок із хибним повідомленням про мінування Соборної площі в Миколаєві.
Сам Олег Деренюга пов’язував допит і відібрання телефону зі своєю професійною діяльністю.
Пізніше «НикВести» вдалося зняти арешт телефону у суді, а в СБУ визнали, що журналіст нічого не мінував.
Про деталі справи читайте тут.