У Франківську презентували фільм «1000 днів незламності Прикарпаття» з головою ОВА у головній ролі

В Івано-Франківську презентували документальний фільм «1000 днів незламності Прикарпаття». Фото: GalkaВ Івано-Франківську презентували документальний фільм «1000 днів незламності Прикарпаття». Фото: Galka

В Івано-Франківську презентували документальний фільм «1000 днів незламності Прикарпаття» про події в регіоні від початку повномасштабного вторгнення.

Фільм опублікований на YouTube-каналі Івано-Франківської ОДА.

У фільмі показали дії місцевої влади в перші дні війни, зокрема через спогади Світлани Онищук, голови Івано-Франківської обласної військової адміністрації, яка зіграла головну роль. Світлана Онищук розповідала про роботу  у перший день війни і про те, як «ефективно організовувала роботу влади під час повномасштабного вторгнення».

Вона розповіла, що зібрала разом «знаних науковців» області і звернутися до світової спільноти. Науковці закликали НАТО закрити небо над Україною.

«Мені прийшла така ідея, зібрати всіх науковців Прикарпаття і звернутися до світової спільноти. Я дуже хотіла, щоб науковців Прикарпаття почув увесь світ. І нам це вдалося», — розповідає вона.

Також вона розповіла, що їм було складно, адже спочатку не було міжнародної підтримки і доводилось просити допомогу у місцевих. Просили спальники, каримати, ковдри та подушки.

В свою чергу заступниця голови ОВА Людмила Сірко зазначає, що буквально в перші місяці почали «потужно працювати з міжнародними донорами».

«Буквально в перші місяці ми почали потужно працювати з нашими міжнародними донорами, благодійними організаціями, релігійними організаціями, волонтерами. Тому що саме вони допомогли нам вистояти», — розповіла вона.

Світлани Онищук розповіла, що регіон відправляв «цілі вагони» гуманітарної допомоги регіонам, де відбувались бойові дії. Крім того, керівниця районної адміністрації зазначила, що для них було справжнім викликом приймати релокований бізнес.

«Ще одним викликом для нашої області це стало прийняття релокованого бізнесу, який приїжджав до нас і до сьогодні продовжує переїжджати», — розповіла вона  

Зазначимо, що станом на березень 2024 року до Івано-Франківщини з початку повномасштабного вторгнення переїхало 306 компаній. Про це свідчать дані Опендатабот. Найчастіше на Прикарпаття релокують бізнес із Харкова, Миколаєва, Київської та Херсонської областей.

Зазначимо, що для регіонів, в які переміщуються компанії, це означає додаткові робочі місця, і податкові надходження. Видання «Слово і діло» проаналізувало, як змінилася частка податків та дотацій в бюджетах областей-лідерів релокації. В Івано-Франківській області у 2021 році частка податків у бюджеті становила 36,7%, а дотацій – 59,3%. В 2022 році ситуація була протилежною: податки – 56,2% бюджету, дотації – 38,9%. У 2023 році податкові надходження становили половину бюджету області, дотації – 44,1%, у 2024 році – 52,1% та 40,3% відповідно.

Нагадаємо, що Документальний фільм «20 днів у Маріуполі» отримав дві нагороди на престижній премії Grierson Awards у Великій Британії. 

Також повідомлялося, що документальний фільм Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі» здобув перемогу в категорії «Найкращий повнометражний документальний фільм» на премії Septimius Awards у Нідерландах.

Дивитись повну версію