У Рівному комунальники знесли скульптури радянських солдатів на пагорбі Слави
-
10:47, 27 квітня, 2024
Комунальники в Рівному знесли скульптури радянських солдатів на пагорбі Слави за рішенням міськвиконкому. Майбутнє скульптур поки вирішується.
Як інформує «Суспільне Рівне», 8-метрову композицію з двох партизанів і дівчинки та також триметровий барельєф з 18-ти фігур демонтували на пагорбі Слави. Це відбулося у п'ятницю, 26 квітня.
Виконуючий обовʼязки міського голови Рівного Віктор Шакирзян розповів, що уламки планють віддати в лабораторію та здати на металобрухт.
— За ті кошти, які отримає, наприклад, трест, ми хочемо придбати дрони і передати нашим військовим. Що стосується саме стіни, вона відновиться і буде в такому ж кольорі, у якому вона зараз є. Плануємо колись зробити там музей, він буде після перемоги. І так само, цей монумент ми відновимо і зробимо для наших героїв, — сказав він.
Керівник Рівненського міського тресту зеленого господарства Олександр Кравчук зазначив, що підприємство — балансоутримувач парку на пагорбі Слави.
— Звичайно, що під час демонтажу цих пам'ятників нас залучили як балансоутримувачів. Також ми надали свою техніку у кількості двох одиниць, четверо працівників допомагали демонтовувати пам'ятник. Пошкодили газон й кущі. Коли закінчиться процес демонтажу, це все вивезуть, то відновимо зруйнований газон, підсадимо зелені насадження. Можливо, ми висадимо квіти, подумаємо про це, — розповів він.
Зазначається, що монумент Вічної Слави був останнім скульптурно-архітектурним комплексом у Рівному, який підпадав під закон про декомунізацію та дерадянізацію. Більше на балансі міста пам'яток, що містять радянську символіку — немає, запевнив Віктор Шакирзян.
— Те, що стояло у нас на балансі — ми все повністю прибрали. На сьогодні це був останній монумент, — наголосив він.
Нагадаємо, у минулому році, влада Миколаєва планувала демонтувати пам’ятник радянському минулому та встановити його в музеї.
До цього начальник управління культури Миколаївської міської ради Юрій Любаров розповів про «ліквідацію» пам’ятників у місті. У Миколаєві ввечері 19 жовтня прогримів вибух, у результаті якого було підірвано пам’ятник Солдатам правопорядку, встановлений за часи Радянського Союзу.
Після цього 3 листопада в Інгульскому районі було підірвано обеліск «Скорботна мати» на братській могилі загиблих у Другій світовій війні.
Також відомо, що після підриву пам’ятників у Миколаєві Арахамія закликав міську владу розпочати у місті «дерадянізацію».