Миколаївці просять перевірити законність вирубки дерев в Інгульському районі міста
-
12:48, 04 березня, 2024
Жителі Миколаєва просять місцеву владу перевірити законність вирубки дерев по вулиці Миколаївській, 5-А.
З такою заявлю місцеві мешканці звернулися до контакт-центру Миколаївської міськради.
«По адресі вул. Миколаївська, 5-А (біля ОКП МОТЕ), проходить будівництво майбутнього СТО та мийки. Біля будівлі росли дерева, нажаль їх вирубали. Вирубали дерева живі, здорові та гарні. Тихесенько, в 4 етапи», — йдеться в повідомленні.
Жителі району кажуть, що просили забудовника показати документи, які дозволяють вирубку дерев, однак їм відмовили. Натомість, за словами заявника, по вулиці багато сухих дерев з небезпечними гілками, якими ніхто не займається вже довгий час.
Також наголошують на тому, що у Миколаєві і без того є проблеми з якістю повітря.
«Наразі в місті і так не дуже приємна ситуація щодо якості повітря, та дуже багато тополь вирубали на ЗСУ. Але такі злочинні дії в бік жителів, щодо подальшої вирубки — це недопустимо. Так як через чиїсь бажання та бізнес, населення та діти не повинні страждати дихаючи і так не дуже якісним повітрям», — йдеться в повідомленні.
Зазначимо, що у 2024 році в планах КП «Миколаївські парки» знести 982 дерева. Вулиця Миколаївська є у переліку адрес, де планують вирубку.
Про це йдеться у статті «НикВести» «Рубати не можна залишити. Частина 1: як Миколаїв втрачає тисячі дерев щороку».
Там збираються знести 16 дерев за адресами:
- Миколаївська, 6А
- миколаївська, 8
- Миколаївська, 12А
- Миколаївська, 34Б
- Миколаївська, 40
«Миколаївські парки» повідомили, що у них є акти обстеження від Департаменту ЖКГ на всі дерева, де вказані породи, адреси розташування та стан. Однак, у документі 66 дерев просто значиться як «дерево» і не вказано породу, у тому числі два дерева по вулиці Миколаївській.
Яка ситуація з зеленими насадженнями у Миколаєві?
Нагадаємо, екологи вимагають розробити програму поводження з деревами у Миколаєві. Екоінспектори невдоволенні обрізкою дерев у Миколаєві, тому просять міськраду розробити і затвердити конкретні правила, які будуть врегульовувати догляд за насадженнями у місті.
Зазначимо, що наразі у Миколаєві не розроблена концепція розвитку зелених зон, а інвентаризацію насаджень востаннє проводили у 2018 році.
Як відомо, наразі для висадки дерев у Миколаєві оголошують різноманітні акції. До прикладу, таким чином у парку Перемоги у жовтні 2023 року висадили молоді сосни, а у грудні — липи вздовж проспекту Центрального.
Нагадаємо, у березні 2022 року міський голова Олександр Сєнкевич заявив, що у Миколаєві вирубуватимуть тополі, щоб облаштувати бліндажі та обігрівати людей на блокпостах. Пізніше директор департаменту ЖКГ міської ради Дмитро Бездольний уточнив, що зрубані тополі, використовували не тільки для укріплень, а й для опалення соціальних установ і лікарень.
Вже у травні 2023 року комунальне підприємство «Миколаївські парки» замовило на 5 мільйонів гривень послуги з видалення дерев, санітарної та омолоджувальної обрізки дерев, корчування пнів та висаджування дерев на території міста. Мова йшла про висадку 50 молодих кленів. Тоді мер Миколаєва Олександр Сєнкевич поцікавився у містян, чи варто закуповувати саджанці дерев та кущів.
Читайте також статті «НикВести»:
«Рубати не можна залишити. Частина 1: як Миколаїв втрачає тисячі дерев щороку»
«Рубати не можна залишити. Частина 2: чому у Миколаєві забули про стратегію озеленення та кліматичні зміни»