Німеччина готує для України зимовий пакет допомоги на €1,4 млрд, — Шольц
-
19:29, 24 October, 2023
Німеччина готує зимовий пакет допомоги Україні , основним завданням якого є створення «захисного щита».
Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц на відкритті у Берліні 6-го німецько-українського економічного форуму, пише інформаційне агентство «Укрінформ».
«Цивільна та військова допомога з початку війни з боку Німеччини сягнула 24 мільярди євро», — проінформував Олаф Шольц і нагадав, що за цим показником ФРН є другим після США партнером, який підтримує Україну.
За його словами, наразі Німеччина готує зимовий пакет, основним завданням якого є створення «захисного щита» з огляду на очевидні плани РФ продовжувати бомбити енергетичну та іншу інфраструктуру, «використовувати холод як зброю проти цивільного населення». Пакет оцінюється в 1,4 мільярди євро та включає, серед іншого, системи ППО Patriot, Iris-T6, Gepard тощо.
Глава уряду зазначив, що минулого тижня було також схвалено пакет підтримки енергосистеми обсягом 80 мільйонів євро.
Олаф Шольц зауважив, що Україна змогла попри війну забезпечити роботу економіки, та назвав очікувані цифри економічного зростання обнадійливими. За словами канцлера, не випадково, що активними в Україні є майже 2 тисячі німецьких компаній.
«Той, хто інвестує в Україну зараз, інвестує в майбутнього члена ЄС», — сказав канцлер і пообіцяв, що ФРН супроводжуватиме Україну на шляху реформ до членства в Євросоюзі.
Олаф Шольц підкреслив, що російський президент Володимир Путін помилився, коли думав, що зможе швидко завоювати Україну, але також тоді, коли вважав, що партнери України втомляться від підтримки.
«Ми підтримуватимемо Україну так довго, як буде треба. Разом з партнерами по ЄС, по G7 та багатьох інших країн ми не сумніваємося в нашій згуртованості та рішучості… Україна може покластися на Німеччину», — запевнив політик.
Нагадаємо, німецький оборонний концерн Rheinmetall утворив спільне підприємство з акціонерним товариством «Українська оборонна промисловість». Зокрема, вони разом обслуговуватимуть, ремонтуватимуть та локалізуватимуть виробництво техніки.