Посадовці мерії Миколаєва «засекретили» дані про свої зарплати, посилаючись на військовий стан
-
17:22, 07 February, 2023
У Миколаївській міській раді знову відмовилися надати інформацію про заробітну плату за грудень 2022 року держслужбовців та комунальних підприємств, пояснивши це «обставинами непереборної сили», що виникли через початок повномасштабної війни в Україні.
Про це йдеться у відповідях на інформаційні запити миколаївської журналістики Анастасії Михайлової, копію яких вона опублікувала у Facebook.
Журналістка наголосила, що отримала однакові відповіді на її запити про надання інформації про заробітну плату від департаменту внутрішнього фінансового контролю та протидії корупції Миколаївської міської ради, департаменту житлового-комунального господарства Миколаївської міської ради, управління комунального майна Миколаївської міської ради, адміністрації Заводського району та комунального виробничого підприємства по організації харчування у навчальних закладах.
— «Вот, только не списывай точь в точь», — певно, сказали один одному всі у Миколаївській міськраді і не показали мені зарплатню держслужбовців та працівників комунальних підприємств за 2022 рік. Так я отримала декілька десятків однакових листів від різних міських департаментів, управлінь, адміністрацій та комунальних підприємств з поясненням «війна». Мені, – написала Анастасія Михайлова.
— Клас! Я щиро рада, що у місцевому самоврядуванні ми нарешті маємо таку синхронність, злагодженість дій та дружність - від керівників, до спеціалістів та рядових співробітників. Користуючись нагодою, я передаю вітання усій журналістській спільноті, яка від початку вторгнення самоцензурувалась, не ставила питання, слухалась усіх правил та всіляко старалась не нашкодити нікому і нічому заради спільної Перемоги. Друзі, ми, схоже, щось пропустили, – додала Анастасія Михайлова.
Нагадаємо, що в травні 2022 року у Миколаївській міській раді також відмовилися надати інформацію про заробітну плату міського голови та його заступників.
Зазначається, що частиною 6 статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» передбачає: «Відстрочка у задоволенні запиту на інформацію допускається у разі, якщо запитувана інформація не може бути надана для ознайомлення у передбачені цим Законом строки у разі настання обставин непереборної сили». В українській правовій доктрині до обставин непереборної сили зазвичай належать також і військові дії.
— Слід звернути увагу на те, що ця норма закону дає досить широкі межі розсуду розпоряднику. Але обставини непереборної сили повинні викликати об'єктивну неможливість відповісти на запит вчасно – для застосування частини 6 статті 22 лише запровадження військового стану недостатньо. Трапляються випадки, коли митниця на західному кордоні України відстрочує надання відповіді на запит з урахуванням запровадження військового стану. Частина працівників державного органу справді може бути мобілізована до ЗСУ або переведена в інші регіони, але у тих, хто запитує, закрадається підозра, чи не зловживає розпорядник нормою про відстрочення відповіді, щоб просто позбутися роботи з інформаційними запитами. Перевірити об'єктивну неспроможність розпорядника дати відповідь вчасно може або вище за ієрархію щодо нього орган, або уповноважений Верховної Ради з прав людини. Також можна звертатися і до адміністративного суду, але слід розуміти, що це довгий шлях та бажано мати докази того, що військові дії не перешкоджають відповідному розпоряднику надати своєчасну відповідь на запит, – пише Інститут масової інформації.
Раніше повідомлялося, що мер Миколаєва Олександр Сенкевич в інтерв'ю виданню «Країна» заявив, що його заступники зараз одержують зарплату близько 45 тисяч гривень.
Як повідомлялося, раніше Олександр Сенкевич вручив почесну грамоту міської ради Олександру Брижатому, яка зараз обіймає посаду заступника директора комунального підприємства «Миколаївські парки» — «за активну життєву позицію, сумлінну плідну працю, вагомий особистий внесок у вирішення питань життєдіяльності територіальної громади нагоди Дня Конституції України».