«Буду робити все для того, щоб ваша позиція не залишилася без уваги», — нардеп Копитін про розгляд законопроєкту про мобілізацію
-
15:51, 01 February, 2024
Законопроект про мобілізацію ще не затверджено остаточно, а тому у ньому можуть ще внести зміни.
Про це зазначив народний депутат Ігор Копитін у своєму Telegram-каналі.
Він зазначає, що отримав чимало повідомлень та коментарів щодо запропонованого Кабміном законопроекту про мобілізацію. За його словами, найбільш спірними моментами є питання щодо мобілізації осіб, у яких є рідні з інвалідністю, та демобілізації.
«По-перше, мова йде про законопроект, а не про вже прийнятий закон. Тобто, це пропозиції Міноборони щодо того, як вони бачать цей законопроект. Попереду ще робота над документом у нашому профільному Комітеті ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, а потім і в сесійній залі. Цілком ймовірно, що в законопроект будуть внесені зміни, в тому числі і стосовно тих питань, про які писав вище», — написав він.
Ігор Копитін впевнений, що документ має бути справедливим, в першу чергу, для оборонців. Певні моменти у законопроекті будуть ще обговорюватись
«Особисто я не можу будь-кому пообіцяти, що в кінцевому варіанті законопроекту будуть чи не будуть ті чи інші норми. Але я точно буду робити все для того, щоб ваша позиція не залишилася без уваги», — додав він.
Нагадаємо, що 30 січня Кабінет Міністрів України після доопрацювання вніс до Верховної Ради законопроєкт №10449, що стосується мобілізації, військового обліку та проходження військової служби.
Оновлений закон про мобілізацію в Україні
19 грудня президент України Володимир Зеленський виступив з підсумковою пресконференцією, де повідомив, що Генеральний штаб та Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний запропонували додатково мобілізувати ще до 400-500 тисяч людей для військових дій.
Згодом, головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний прокоментував плани щодо мобілізації 500 тисяч людей до лав української армії. Він сказав, що командування запиту на конкретні цифри не подавало.
Голова президентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія заявив, що 25 грудня уряд мав внести законопроєкт щодо мобілізації, над яким він працює на прохання військових.
Комітет Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки розпочав 4 січня розгляд нового закону про мобілізацію. Обговорення разом з командуванням ЗСУ та представниками Міноборони буде тривати декілька днів.
11 січня законопроєкт №10378 щодо вдосконалення мобілізації, військового обліку та проходження військової служби повернули назад на доопрацювання.
Командувач підготовки Командування Сухопутних військ ЗСУ генерал-майор Віктор Ніколюк розповів, що в України є можливість підготувати будь-яку кількість особового складу, яка буде визначена новим законом про мобілізацію, який може бути прийнято незабаром.
Що з мобілізацією на Миколаївщині?
Як відомо, за час повномасштабної війни до лав ЗСУ мобілізували 33 тисячі мешканців Миколаївщини.
Голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім висловив переконання у необхідності мобілізації після особистого спілкування з військовими, які зараз захищають державу.
Голова ОВА додав, що гроші не мають бути головною мотивацією для захисту держави.
У відповідь на це депутатка Миколаївської обласної ради Оксана Калюжна негативно відреагувала на заяву керівництва області щодо мобілізації, порівнявши видачу повісток ухилянтам з відловом собак.
Зниження призовного віку в Україні
Що стосується призовного віку, Володимир Зеленський вважає, що таке рішення цілком аргументоване. На пресконференції він погодився з пропозицією про зменшення граничного віку перебування чоловіків на військовому обліку від 27 до 25 років з 27 до 25 років.
Цю думку також поділяє і генерал-майор Дмитро Марченко, який вважає вкрай необхідним зниження призовного віку.