Миколаївці заборгували за тепло понад 365 мільйонів гривень
-
14:32, 16 March, 2023
Миколаївці станом на березень заборгували за тепло понад 365 мільйонів гривень.
Про це йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».
— На сьогодні заборгованість споживачів перед ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» складає 365,3 млн гривень. Показник оплати за цей опалювальний сезон становить 58%, — каже начальниця служби збуту енергії Валентина Карєва.
Одразу ж після завершення цього опалювального сезону підприємство почне готуватися до наступного. Працівники мають перевірити котельні і теплові мережі, замінити лічильники, встановити на житлових будинках додаткове обладнання для зчитування інформації та розрахуватись за енергоносії. Усе це потребує чималих фінансів. Наразі «Миколаївоблтеплоенерго» проводить претензійно-позовну роботу та інформує абонентів про необхідність сплатити борг.
— Претензійна робота передбачає інформування абонентів шляхом надсилання письмових претензій, сповіщення в телефонному режимі методом автоматичного обдзвону, рознесення листів, вимог, повідомлень або інших документів за адресами споживачів. Крім цього, про заборгованість повідомляють у месенджерах та у форматі смс-повідомлень, — розповіли на підприємстві.
Якщо споживач не має змоги одразу внести повну суму, підприємство йде на зустріч і може реструктуризувати борг, тобто розбити його на кілька платежів.
—На нашому підприємстві індивідуальний підхід до кожного абонента, адже причини, через які існує заборгованість, у кожного різні. Є загальний порядок укладення договорів, це, як правило, оплата першого внеску при укладанні договору і термін дії договору до шести місяців. Якщо абоненту важко матеріально виконати такі умови, він має право звернутися до керівництва підприємства. Зважаючи на доходи людини та враховуючи інші фактори, ухвалюється рішення, на яких умовах і на який термін укладати договір реструктуризації, — пояснила Валентина Карєва.
Раніше повідомлялося, що комунальне підприємство «Миколаївоблтеплоенерго» досі не отримало компенсації з держбюджету за різницю між економічно обґрунтованим і діючим тарифом на опалення.