Невизнана «Нагірно-Карабахська Республіка» припиняє існування з 1 січня — указ «влади»
-
15:36, 28 September, 2023
Невизнана Нагірно-Карабахська Республіка (Арцах) припиняє своє існування з 1 січня 2024 року. Радник президента Нагірного Карабаху Давид Бабаян вирішив з'явитися в правоохоронні органи Азербайджану.
Про припинення існування Арцаха йдеться в указі глави невизнаної республіки Самвела Шахраманяна, передає arminfo.info із посиланням на заяву Інформаційного штабу Нагірного Карабаху.
«Рішення ухвалили, виходячи з ситуації, що утворилася після 19 вересня 2023 року, виходячи з пріоритету забезпечення фізичної безпеки та життєвих інтересів людей та з огляду на домовленості, досягнуті за посередництва командування російського миротворчого контингенту із представниками Азербайджану», — зазначається в заяві.
Йдеться про те, що «забезпечується вільний, добровільний та безперешкодний проїзд жителів Нагірного Карабаху, включно із військовослужбовцями, що склали зброю, зі своїм майном на їхніх транспортних засобах Кашатазьким (Лачинським) районом, а саме: Кашатазьким (Лачинським) районом, що знаходиться в зоні конфлікту».
Згідно з указом, усі державні установи й організації планують розпустити, а населення має самостійно ухвалити рішення щодо місця проживання.
«Цей указ набуває чинності одразу після публікації», — ідеться в повідомленні пресслужби глави невизнаної республіки.
Як відомо, 19 вересня Азербайджан заявив про початок «локальних антитерористичних заходів» у невизнаному Нагірному Карабаху, який вважається міжнародно визнаною частиною Азербайджану. Це відбулося після звинувачень Вірменії «в організації теракту та загибелі військових».
Вірменія у відповідь відмовилася спрямовувати туди свою армію. Таким чином країна погодилася, що це є територією Азербайджана. За це народ виступив із жорсткою критикою влади, зокрема прем'єра Нікола Пашиняна. На вулицях Єревана розпочалися протести.
Євросоюз оголосив пакет гуманітарної допомоги на 500 мільйонів євро для підтримки людей, які постраждали внаслідок бойових дій у Нагірному Карабаху.
Також Євросоюз може запровадити проти Азербайджану заходи у разі утисків мирних жителів Нагірного Карабаху.
Жителі регіону, етнічні вірмени, почали залишати свої домівки та переїжджати до Вірменії.