Комунальні підприємства Миколаєва мають 327 генераторів на випадок блекаутів
-
9:46, 03 October, 2023
Комунальні підприємства Миколаєва запаслися 327 генераторами на випадок блекауту. Найбільше таких пристроїв має «Миколаївоблтеплоенерго».
Про це виданню «НикВести» повідомили у відповіді на інформаційний запит.
Департамент житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради має 206 генераторів. Однин безпосередньо знаходиться у департаменті, а всі інша на підпорядкованих комунальних підприємствах.
Найбільше генераторів знаходиться на ОКП «Миколаївоблтеплоенерго». Їх на підприємстві 146 одиниць, з яких 11 було придбано за власні кошти, всі інші надали міжнародні партнери та благодійники. Однак на комунальному підприємстві не вказали вартість генераторів, тому порахувати витрати неможливо.
МКП «Миколаївводоканал» має у розпорядженні 17 генераторів різної потужності. Всі генератори були передані КП, як благодійна допомога.
КП «Миколаївкомунтранс» має 8 генераторів, з них 4 підприємство купувало за власні кошти витративши на це 423 тисячі 331 гривню.
У розпорядженні КП «Обрій - ДКП» є 5 генераторів різної потужності. Два генератори підприємство придбало за власні кошти витративши 47 тисяч 780 гривень.
Комунальне спеціалізоване монтажно-експлуатаційне підприємство
має 7 генераторів загальною вартістю 619 тисяч 618 гривень. Генератори були придбані у різні роки.
На підприємстві «Центр захисту тварин» є 4 генератори, які були надані благодійниками.
КП «Миколаївські парки» з 5 генераторів придбало 1 за 24 тисячі 165 гривень.
КП «ЕЛУ автодоріг» має 6 генераторів, з них 3 придбані за власний кошт. Генератори обійшлись підприємству у 109 тисяч гривень.
За власні кошти придбало 1 генератор комунальне житлово-експлуаційне підприємство «Зоря». Генератор на 700 ват обійшовся підприємству у 17 тисяч 235 гривень. Житлово-комунальне підприємство «Бриз» має 2 генератори. Один на 7,5 був придбаний за 29 тисяч 167 гривень. Також 2 генератори є на КП Госпрозрахункова дільниця механізації будівництва. Один генератор потужністю 5,5 кіловат був придбаний за 11 тисяч 562 гривні.
Також 1 придбаний за власні кошти генератор має КП «Дирекція єдиного замовника «Океан». Він обійшовся підприємству у 16 тисяч 583 гривні.
КП «Миколаївська ритуальна служба» також має 1 генератор, наданий благодійниками.
Управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради повідомило, що всього на теперішній час по закладах охорони здоров’я в наявності 116 автономних джерел живлення (дизель- та бензо- генераторів) різної потужності.
З початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну за кошти міського бюджету було закуплено два дизель генератори, а саме:
- КНП ММР «Міська лікарня №3». Було придбано дизель генератор ЕР-250D, потужністю 250 кіловат на суму 1 мільйон 299 тисяч 530 гривень.
- КНП ММР «Міська лікарня №5». Було придбано дизель генератор ЕР-250Д/220, потужністю 220 кіловат на суму 1 мільйон 422 тисячі 500 гривень.
Більш детальна інформація по закладах охорони здоров’я вказана в інфографіці, що додається.
На комунальному виробничому підприємстві по організації харчування у навчальних закладах повідомили, що отримано у 2023 році 4 генератори за програмою «U-LEAD з Європою» а саме:
- 2 генератори TMG Power PT 1500E загальною вартістю 231 тисяч 763 гривень.
- 1 генератор Endress ESE 606 вартістю 41 тисяча 176 гривень.
- 1 генератор Powersan PSR75 потужністю 60 кіловат залишковою вартістю 575 тисяч 250 гривень.
Нагадаємо, що Південне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України 26 вересня розпочало справу за ознаками можливого порушення законодавства у вигляді антиконкурентних узгоджених дій підприємствами «Поділля Трейдком» та «Трейд-Компані 2021».
Зазначимо, що «Миколаївелектротранс» наприкінці січня проводив тендер з закупівлі генераторів зі стартовою ціною у 9,9 мільйона гривень. «Трейд-Компані 2021» запропонувало найнижчу ціну — 7,9 мільйона. Однак вони так і не були закуплені. Комунальне підприємство відмінило торги у зв’язку з виявленими помилками у своїй техдокументації.
Раніше АМКУ зобов'язав ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» сплатити 68 тисяч гривень штрафу за неналежну температуру у квартирах містян протягом чотирьох опалювальних сезонів.
Також нагадаємо, що Директор ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» Микола Логвінов запевнив, що всі котельні підприємства мають потужні генератори для безперебійної роботи взимку. Проте, якщо вони будуть працювати всі одночасно, то потрібно 30 тонн палива на добу.
Крім того, повідомлялося, що у Миколаєві після скасування тендеру на закупівлю 20 дизельних генераторів для водоканалу одна з донорських організацій придбала їх для підприємства. Як відомо, в липні «Миколаївводоканал» оголосив тендер на придбання 20 дизельних генераторів на 10,7 мільйона гривень, щоб бути підготовленими до непередбачуваних ситуацій. Проте грошей на закупівлю у КП не було. Через декілька днів після публікації тендер скасували за відсутності подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт чи послуг.
Варто зазначити, що 10 квітня цього року Миколаїв отримав від партнерів 9 генераторів різної потужності та три анестезіологічні станції. Генератори будуть встановлені на точках видачі питної та очищеної води, щоб вони працювали автономно.
Також у січні цього року благодійники передали комунальному підприємству «Миколаївводоканал» потужний дизельний генератор. Його вартість складає 400 тисяч доларів.
У грудні минулого року Німеччина передала Миколаєву 4 генератори потужністю 715, 410 та 630 кВт.
Нагадаємо, що управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради 6 лютого цього року без торгів замовило у компанії «Даріоз Опті» генераторів на 11,74 мільйона гривень.
Раніше комунальне підприємство «Миколаївелектротранс» оголосило тендер на закупівлю 18 потужних генераторів очікуваною вартістю у 9 мільйонів 999 тисяч 900 гривень. Проте торги було відмінено.