Україну накриває пилом із Сахари: у регіонах, зокрема, в Миколаєві може погіршитись повітря

«Пустельне» небо над Києвом, фото ua_meteo«Пустельне» небо над Києвом 31 березня, фото: телеграм-канал ua_meteo

У Миколаєві найближчими днями може суттєво погіршитись якість повітря. Метеорологи попереджають, що в Україну накриє пил із Сахари.

Про це пише Миколаївський обласний центр з гідрометеорології з посиланням на метеостанцію «Бориспіль».

У неділю, 31 березня, пилом накрило Прикарпаття, а вже завтра така ситуація буде по всій Україні.

«Небо буде дуже тьмяним. При цьому все ще очікується аномальне тепло до +25°С», — йдеться у повідомленні.

Україну накриє пил з Сахари / Скриншот Метеорологічної станції БориспільУкраїну накриє пил з Сахари / Скриншот Метеорологічної станції Бориспіль

Щороку з Сахари здіймається від 60 до 200 мільйонів тонн мінерального пилу. У той час як більші частинки швидко падають назад на Землю, найдрібніші частинки іноді можуть пролітати на тисячі кілометрів.

«Це тверді частинки, що знаходяться в атмосфері в пустелі Сахара і переносяться вітрами в інші регіони. Його присутність в атмосфері може викликати деяке помутніння неба і, в деяких випадках, значно погіршують видимість. Крім того, часто зустрічаються заходи сонця з жовтим або червонуватим небом у присутності зваженого пилу», — зазначають у «Метеорологічній мережі. Час».

Пилова хмара із Сахари накрила Німеччину, Францію та ШвейцаріюПилова хмара із Сахари накрила Німеччину, Францію та Швейцарію
Пилова хмара із Сахари накрила Німеччину, Францію та ШвейцаріюПилова хмара із Сахари накрила Німеччину, Францію та Швейцарію

Як пише DW, пил із Сахари дістався і Європи. Він накрив Німеччину, Францію та Швейцарію. Небо над частиною Європи забарвилося в жовтувато-жовтогарячий колір через найдрібніші частинки піщаного пилу, який вітер доніс з пустелі. Якість повітря також значно знизиться у найближчі кілька днів.

«Пил із Сахари вже дістався, і ви можете бачити жовтувату хмарність у повітрі», – сказав метеоролог Німецької метеорологічної служби Крістіан Герольд.

А що у інших регіонах?

В Telergram-каналі ua_meteo повідомили про пустельне небо над Києвом 31 березня.

Крім того, у Черкаському обласному центрі з гідрометеорології повідомили, що пиловий шлейф з Сахари дотягнувся до цього регіону.

Раніше в експлейнері «НикВести» «Що з повітрям у Миколаєві та як формальдегід впливає на здоров‘я? Пояснюємо» ми пояснювали, як формальдегід впливає на якість повітря у Миколаєві.

Що з повітрям у Миколаєві?

У 2023 році Миколаїв посів четверте місце у рейтингу міст України з найзабрудненішим повітрям. Після чого екоорганізація SaveDnipro оприлюднила інформацію, що торік у Миколаєві зафіксували найвищу серед українських міст концентрацію формальдегіду у повітрі.

Пізніше у Миколаївському обласному центрі з гідрометеорології пояснили, що формальдегід багато років є основним забруднювачем атмосферного повітря міста. Також фіксували перевищення діоксиду азоту.

Експерти пояснили, що перевищені норми можуть бути пов'язані як зі збільшенням автотранспорту, так і з можливою зміною виду палива, що використовується. А для зниження рівня формальдегіду у повітрі Миколаєву необхідно розробити програму екологічної безпеки атмосферного повітря у місті з урахуванням європейського досвіду.

Водночас у Миколаївському обласному центрі з гідрометеорології стверджують, що рівень формальдегіду у повітрі міста «не є критичним», попри те, що фіксується перевищення середньодобової гранично допустимої концентрації. Така ситуація, кажуть там, зберігається у місті протягом останніх 10 років.

Ще в 2020 році індекс якості повітря у Миколаєві досяг шкідливого для людини рівня. Найбільшими забруднювачами атмосферного повітря у 2021 році стали Миколаївський глиноземний завод, підприємство «Югцемент» та «Оператор газотранспортної системи «Миколаївгаз».

Загалом ситуація з найбільшими забруднювачами повітря на Миколаївщині зберігається із року в рік. За даними 2018 року, найбільшими забруднювачами повітря в регіоні також були Миколаївський глиноземний завод, «Югцемент» та «Миколаївгаз».

View full version