Миколаївці скаржаться на зарослі амброзій по місту: в КП «Парки» відповідають, що косили окремі ділянки вже по 4 колу
- Darina Melnychuk
-
•
-
15:33, 02 July, 2024
Миколаївці поскаржились на нескошену амброзію, яку комунальні служби не ліквідовують до початку цвітіння.
Відповідні звернення мешканці міста опублікували у Facebook-групі «Contact Center при Миколаївській міській раді».
Зазначимо, що миколаївці кожен рік скаржаться на велику кількість амброзії у місті. Пилок амброзії вважається одним з найсильніших алергенів рослинного походження. Він може викликати такі симптоми алергії, як чхання, нежить, а також астматичні напади.
Марина Євстигнєєва скаржиться на те, що територія зовсім не прибирається, тому в бурʼяні багато кліщів.
— На вулиці Чайковського, 2Б територія зовсім не прибирається, трава в цьому році не косилась жодного разу. Амброзія всюди і жителі вже бачили в цьому бур‘яні гадюку. Дуже багато кліщів. Просимо розібратися в цій ситуації і прийняти міри, — пише Марина Євстигнєєва у Facebook.
Мешканка міста Олена Скидан також публікує своє звернення щодо прибирання амброзії у Інгульському районі.
У коментарі «НикВести» дендрологиня КП Миколаївські парки Альона Недільська зазначила, що вони щороку проводяться планові роботи з покосу трави в міру її відростання.
— Бурʼян викошується усюди. І ми не розділяємо роботу, тобто на одній ділянці викосимо лише траву, або лише амброзію. На ділянках, де є амброзія, викошується у плановому порядку, так як і інші ділянки де проводяться роботи з покосу трави. За цей сезон вже деякі ділянки косили по 4 рази, таким чином ми механічним шляхом боремося з амброзією, — розповіла Альона Недільська.
Також підприємство зазначає, що у них немає цільових грошей на боротьбу з амброзією по місту.
Нагадаємо, що згідно з рішенням міської ради від 2023 року «Про затвердження Міської цільової екологічної програми на 2023-2027 роки міста Миколаєва» на боротьбу з амброзією Департамент ЖКГ планував щорічно виділяти 4 мільйони 845 тисяч гривень.
За ці кошти впродовж року обробляють 375 тисяч метрів квадратних території з амброзією. Вартість обробки одного метра такої території складає 13 гривень.