Чавунний паркан вздовж Центрального проспекту демонтують, а на його місті висадимо бірючину, — КП «Парки»
- Alina Kvitko
-
•
-
18:18, 08 August, 2024
У Миколаєві комунальні служби розпочали демонтаж чавунної огорожі вздовж алеї по проспекту Центральному. На її місці планують висадити зелений паркан з бірючини.
Фото процесу демонтажу опублікував миколаївець Дмитро Рябченко на своїй сторінці у Facebook.
За його словами, 7 серпня міські служби почали демонтувати металевий паркан від Херсонського кільця до 9-тої Слобідської, який огороджував алею вздовж проспекту. Дмитро Рябченко зазначає, що паркан був зроблений з важкого металу, кований і, міг би прослужити ще сотні років.
— На жаль, наразі не гумор. Прямо сьогодні (7 серпня, — прим.), на Центральному проспекті (від Херсонського кільця до 9-тої Слобідської) був вирваний і спиляний (дивіться на сліди в бетоні) міськими службами добротний металевий паркан, що захищав алею посеред проспекту. Добротний, з важкого металу, кований, абсолютно цілий, який стояв би ще сотню років, — написав він.
В пресслужбі КП «Миколаївські парки» «НикВести» повідомили, що паркан знесли через його незадовільний стан. Там зазначили, що підприємство має плани висадити зелений паркан вздовж всього проспекту цієї осені.
— Через непридатний вигляд та стан паркану його було спиляно, а вже після всіх відповідних дій з планування землі, восени буде висаджено бірючину, щоб створити «живий» паркан. На базі підприємства цей чавун, з якого зроблені парканні відділення, буде використовуватися у будівельних роботах, відновлені малих архітектурних форм за потреби. За планом засадити кущами весь проспект. На деяких локаціях вже є висаджені кущі, які створюють «живий паркан». Продовжимо засаджувати восени там, де кущів ще немає, — зазначили в КП.
Нагадаємо, у березні 2022 року міський голова Олександр Сєнкевич заявив, що у Миколаєві вирубуватимуть тополі, щоб облаштувати бліндажі та обігрівати людей на блокпостах. Пізніше директор департаменту ЖКГ міської ради Дмитро Бездольний уточнив, що зрубані тополі, використовували не тільки для укріплень, а й для опалення соціальних установ і лікарень.
Тоді найбільш гучним було знесення тополь по проспекту Центральному. Там, від вулиці Бузника до 9-ї Слобідської, зникло 943 дерева.