За час війни з мерії Миколаєва зникла техніка Центра енергоефективності на ₴1,5 млн

З початку повномасштабної війни з мерії Миколаєва зникла спеціалізована техніка Центру енергоефективності, зокрема, тепловізори та газоаналізатори, необхідні для проведення енергоаудиту, а також особиста оргтехніка працівників. Спецтехніка знаходилась на балансі комунального підприємства «Інститут соціально-економічного розвитку міста».

Про це НикВести повідомили джерела в мерії Миколаєва.

У лютому — березні поточного року, після початку повномасштабної війни, стало відомо про зникнення з приміщення Департаменту енергетики вищевказаного обладнання. Окрім професійної техніки, якою користувався Центр енергоефективності, зникла також особиста техніка працівників, розповів співрозмовник видання.

Зокрема, вартість зниклого тепловізора  Testo 875-1 складає 198 тисяч гривень. Газоаналізатор коштує 197 тисяч гривень. 

Також зникли ультразвуковий витратомір, електронний шумовимірювач, парометр, термоанемометр, дальномір. У розпорядженні НикВести є копія листа 2018 року від виконуючого обов’язки директора КП «Інститут соціально-економічного розвитку міста» Олександра Малікіна до директора департаменту енергетики Вячеслава Булаха, у якому описано, яке саме майно було придбано підприємством та його вартість.

За інформацією НикВести загалом було вкрадено техніки на близько 1,5 мільйони гривень. 

Це питання, частково, було озвучене у вівторок, 20 грудня, на засіданні постійної депутатської комісії Миколаївської міської ради з питань бюджету. Під час розгляду питання про продовження дії міської цільової програми енергозбереження «Теплий Миколаїв», депутат міськради Максим Коваленко звернувся до директорки департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради Алли Луцької з питанням щодо зниклого обладнання. Зазначимо, що Алла Луцька була призначена на посаду у жовтні цього року.

У депутата виникли питання щодо 5 мільйонів гривень, які передбачені програмою на устаткування Інституту соціально-економічного розвитку міста. 

— Чи знаєте ви, це буде нове обладнання чи ні? Чи знаєте ви місцезнаходження устаткування комунальної установи на момент теперішній? Тепловізори, газоаналізатори та інше? Бо за моєю інформацією, на зараз ніхто не знає місцезнаходження. Або устаткування зникло, або… Я знаю, що департамент написав заяву до поліції, - сказав Максим Коваленко.

Алла Луцька підтвердила, що у комунальній установі на зараз немає жодного устаткування.

— Питання наступне. Ви як департамент написали (заяву до поліції про зникнення техніки, - прим.). Чи написав власник майна, комунальна установа Інститут, заяву у поліцію?, - запитав Максим Коваленко у директорки департаменту.

Алла Луцька розповіла, що це було неможливим через відсутність призначеного директора. За інформацією НикВести, у попереднього директора комунального підприємства «Інститут соціально-економічного розвитку міста» Дениса Медведєва ще у 2021 році закінчився строк дії договору, на сьогодні він працює заступником директора комунальної установи «Центр енергоефективності».

Алла Луцька

— На момент.. не було призначено директора. По-друге, коли почалися воєнні дії на території України та Миколаєва, на той момент устаткування, було управлінням комунального майна випущено розпорядження про передачу з балансу Інституту на баланс Департаменту економічного розвитку. Але документально цю справу до логічного завершення не було доведено. Через те, що на той момент не було посадової особи, директора Інституту. І директор департаменту був звільнений у травні, - сказала Алла Луцька.

— Тобто де знаходиться устаткування, яке і дарували місту, і місто купувало, ви як начальник департаменту не знаєте?, - запитав Максим Коваленко.

— Ні, я коли прийшла, воно вже пропало, - відповіла очільниця департаменту.

— Чи призначений уже директор комунальної установи?, - запитав депутат.

— Вже призначений, - сказала Алла Луцька.

— За його підписом, як балансоутримувача майна, надходила заява до поліції?, - уточнив Максим Коваленко.

— Не надходила, - зазначила Алла Луцька.

Відповідаючи на питання депутата, Алла Луцька повідомила відомості про втрату майна внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР).

— Заяву внесено до ЄРДР. Ми подаємо документи, спілкуємось зі слідчим, ходять працівники, дають покази, - сказала Алла Луцька.

На це депутат запитав її, чи сподівається вона, що вкрадене майно вдасться знайти, чи необхідно закуповувати нове, на що в цільовій програмі передбачено 5 мільйонів гривень.

— Ви закладаєте у програму на 2023 рік щодо купівлі обладнання на 5 мільйонів гривень. Питання таке: ми будемо купувати теж саме? Чи ми не настільки віримо нашим правоохоронним органам, що вони це все знайдуть та повернуть до власності Миколаєва?, - запитав Максим Коваленко.

Алла Луцька зізналась, що не впевнена, що обладнання буде знайдено, а особи, причетні до його зникнення, будуть встановлені.

— Я не впевнена, що це обладнання знайдеться, і будуть встановлені особи, причетні до зникнення цього устаткування, - сказала Алла Луцька.

— І ми зараз з коштів платників податків маємо знову закуповувати устаткування на 5 мільйонів? В програмі написано «5 мільйонів на придбання», - уточнив депутат. 

У відповідь на це Алла Луцька попросила час, щоб підготуватися та надати більш кваліфіковану відповідь.

— Ні. Якщо можна, перенести мою відповідь, я її підготую. Я по цьому устаткуванню не можу зараз надати кваліфіковану відповідь, - сказала чиновниця.

Раніше повідомлялось, що на утримання в 2023 році органів місцевого самоврядування з бюджету Миколаєва планують виділити 412 мільйонів 167 тисяч гривень. 

Дивитись повну версію