ЄІБ схвалив додаткові €20 млн на покращення водопостачання у Миколаєві

Європейський інвестиційний банк схвалив додаткове кредитне фінансування на 20 мільйонів євро для покращення водопостачання та водовідведення у Миколаєві у межах Програми розвитку муніципальної інфраструктури України.

Фінансування надається у межах Програми розвитку муніципальної інфраструктури України, повідомляють у Представництві ЄС в Україні.

Поточні роботи передбачають реконструкцію водоочисних споруд та першої черги водопровідної насосної станції «Миколаївводоканалу», а також будівництво сховища для довгострокового зберігання осаду на очисних спорудах міста.

— Ми прагнемо забезпечити безперебійне та надійне постачання чистої води для Миколаєва та модернізувати очисні споруди міста з максимальною енергоефективністю, – каже голова представництва ЄІБ в Україні Жан-Ерік де Загон.

Зокрема, старі водяні насоси на насосній станції водопостачання першої черги замінять на більш енергоефективні. Це і перехід на систему низьковольтного електропостачання, встановлення сучасних трансформаторів, заміна насосних агрегатів на енергоощадні сучасні насоси, встановлення частотних перетворювачів, нових силових кабелів, встановлення системи автоматизації.

Раніше повідомлялося, що з державного бюджету збираються виділити 1,2 мільярда гривень на відновлення системи водопостачання в Миколаєві. Такий крок необхідний місту, оскільки солона вода роз’їдає труби і з часом у Миколаєві доведеться міняти всю систему водопостачання. Так, про можливу загрозу руйнації системи каналізації через вплив солоної води заявив директор «Миколаївводоканалу» Борис Дуденко

Нагадаємо, що у водоканалі розглядають шість варіантів облаштування нового місця водозабору для забезпечення Миколаєва питною водою.

Як відомо, пошуки альтернативного джерела водозабору почалися ще влітку минулого року. Тоді гендиректор водоканалу Борис Дуденко розповідав лише про декілька кілька варіантів, звідки брати таку кількість води, що необхідна для заповнення системи водопостачання нашого міста та її цілодобової роботи.

Перший варіант — піднятися вище руслом Південного Бугу, обрати місце, де якісна прісна вода, побудувати там станцію водозабору, прокласти трубопровід до Миколаєва.

Другий — продовжити закачування води з Дніпро-Бузького лиману, але поставити установки зворотного осмосу промислового масштабу. Такі установки дуже енергозатратні.

Дивитись повну версію