У міськраді Миколаєва озвучили, скільки людей зараз проживає в місті
- Аліна Квітко
-
•
-
14:14, 03 грудня, 2024
Населення Миколаєва станом на кінець 2024 року збільшилося на 63 тисячі людей порівняно з минулим роком.
Такі дані наведені в проєкті бюджету Миколаївської міської ради на 2025 рік, повідомляє видання «МикВісті».
Як відомо, станом на 1 лютого 2022 року чисельність населення міста, за оцінками, становила 469 тисяч 545 людей. У 2023 році мер Миколаєва Олександр Сєнкевич заявляв, що в Миколаєві проживає близько 350-360 тисяч осіб, з них близько 56 тисяч це внутрішньо переміщені особи.
Проте, за даними мобільних операторів, на 1 лютого 2024 року цей збільшився до 423 тисяч 225 осіб.
Загалом, за час повномасштабної війни чисельність населення Миколаєва скоротилась на понад 46 тисяч осіб. Основною причиною цього стала вимушена міграція городян через безпекову ситуацію, коли частина жителів міста переїхала в безпечніші регіони України або за кордон.
У проєкті бюджету наголошується, що демографічний розвиток і ситуація на ринку праці в Миколаєві залишатимуться залежними від безпекової ситуації. Очікується, що у 2025 році показники населення залишаться на рівні 2024 року.
Як змінювався рівень населення в Миколаєві?
Як відомо, з початку повномасштабної війни в Україні з Миколаєва виїхало близько 45% городян. Статистика почала позитивно змінюватись лише після деокупації правобережжя Херсонської області. І вже у вересні 2023 року в Миколаєві проживало близько 350-360 тисяч осіб. Це був однаковий показник у порівнянні з травнем того ж року. При цьому 56 тисяч з тієї кількості — це внутрішньо переміщені особи.
Тоді ж в травні голова Миколаївської ОВА Віталій Кім повідомляв, що у Миколаївській області проживає близько 80% населення від довоєнного, однак робочих місць набагато менше.
Наразі у Миколаївській області зареєстровано понад 167 тисяч внутрішньо переміщених осіб, з яких більше 48 тисяч проживають безпосередньо в Миколаєві.
Незважаючи на позитивну динаміку щодо чисельності населення, Миколаїв залишається серед міст з найнижчими показниками доходів та витрат бюджету на одного мешканця в Україні. Зокрема, доходи бюджету на одного жителя міста складають лише 8,8 тисячі гривень, а витрати — 7,5 тисячі гривень.
Реорганізація пологових будинків у Миколаєві
Як відомо, у травні 2023 року у Миколаєві міська влада почала вивчати питання об'єднання пологових будинків, через скорочення кількості пологів.
31 липня 2023 року Миколаївська міська рада прийняла рішення про реорганізацію пологових будинків №1 та №2 — їх приєднали до міської лікарні №1 та міської лікарні №3 відповідно. Очільниця міського управління охорони здоров‘я Ірина Шамрай, пояснюючи необхідність проведення реорганізації медзакладів, заявляла, що за останні 7 років кількість вагітних у Миколаєві зменшилась у 5 разів.
Міська влада планує зберегти у місті майже на півмільйона жителів один пологовий будинок — №3, який знаходиться у мікрорайоні Ліски у Заводському районі Миколаєва.
Можливість скорочення шкіл у Миколаєві
Станом на кінець червня 2024 року у Миколаєві відбувся відтік контингенту учнів. З початку повномасштабної війни учнівський контингент зменшився на 13,8% — до 6380 осіб.
За словами, першого віце-мера Анатолія Петрова через це, є ризик закриття більшої кількості шкіл за ту, яка очікується після завершення процесу реорганізації навчальних закладів міста. Оскільки учнів вистачає на приблизно на 40-42 школи, а їх по факту 68.