Кабмін ліквідував чотири індустріальні парки: серед них миколаївський «Енергія»

Миколаїв. Фото з відкритих джерелМиколаїв. Фото з відкритих джерел

Миколаївський індустріальний парк «Енергія» виключили із офіційного реєстру через відсутність звітів про роботу.

Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні у п'ятницю, 15 березня, повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram.

Вказується, що з реєстру виключили чотирьох індустріальних парків:

  • «Перший український індустріальний парк» (Велика Димерка, Київська область)
  •  BIONIC Hill (Київ)
  • «Енергія» (Миколаїв)
  • «АзовАкваІнвест» (Маріуполь, Донецька область)

Таке рішення ухвалено через неподання уповноваженому державному органу звітів про функціонування індустріального парку протягом двох звітних періодів поспіль і неукладення договору про створення та функціонування індустріального парку протягом двох років з дня прийняття рішення про його створення, пояснив депутат.

Нагадаємо, що миколаївський індустріальний парк «Енергія» включили до Реєстру індустріальних парків України у 2018 році. Він розташовувався у Корабельному районі та займав земельну ділянку площею 36 гектарів.

Розміщення індустрільного парку «Енергія»Розміщення індустріального парку «Енергія»

Функціональне призначення індустріального парку полягало у створенні сучасного виробничо-промислового комплексу з розвиненою інфраструктурою, комфортних умов для залучення стратегічних інвесторів у галузях переробної промисловості, а також науково-дослідної діяльності та у сфері інформації та телекомунікацій.

Скриншот з презентації парку Скриншот з презентації парку "Енергія" у 2018 році. Фото: Миколаївська міськрада

Раніше повідомлялося, що в Україні запрацюють ще два індустріальні парки — у Рівненській та Львівській областях.

Нагадаємо, міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич вважає, що держава має допомогти створити на зруйнованих або пошкоджених війною територіях техно- та індустріальні парки, аби забезпечити робочі місця та наповнення місцевих бюджетів.

Секретар Миколаївської міської ради Дмитро Фалько вважає, що вільна економічна зона допоможе відкрити «вікно можливостей» для інвесторів, які прийдуть у Миколаїв та будуть готові вкладати гроші у бізнес.

Водночас народний депутат України Олександр Пасічний вважає, що Миколаєву необхідно вивчати досвід створення індустріальних парків, щоб у майбутньому залучати інвесторів та поповнювати міський бюджет.

Дивитись повну версію