Від початку великої війни з бюджету Миколаєва передали ЗСУ техніки на ₴80 млн, — Сєнкевич
- Yuliia Tkach
-
•
-
11:09, 29 September, 2023
Від початку повномасштабного вторгнення з бюджету Миколаєва спрямували 597 мільйонів гривень на потреби ЗСУ та передали техніки ще на 80 мільйонів.
Про це у своєму телеграм-каналі повідомив міський голова Олександр Сєнкевич.
Він заявив, що «Миколаїв є серед лідерів за обсягами підтримки сил оборони».
«Тому я буду оновлювати для вас інформацію, щоб у дискусіях та коментарях ви могли оперувати реальними цифрами, а не якимись здогадками чи маніпулятивними формулюваннями», — написав він.
597,1 мільйона гривень було спрямовано у вигляді субвенцій з міського бюджету на потреби Збройних сил.
Ще на понад 80 мільйонів було передано техніки військовим підрозділам. Це 89 одиниць автомобільної техніки (легкові автомобілі та спецтранспорт), генератори, обігрівачі, комп’ютерне обладнання та супутникові телефони, радіостанції, одяг. Загалом — більше тисячі найменувань, зазначив мер.
«Залучаємо допомогу і від благодійників. Це автомобілі, карети швидкої допомоги, бронежилети, шоломи», — додав він.
Олександр Сєнкевич повідомив, що сьогодні на сесії депутати мають розглянути рішення про передачу комунального майна ще на понад 1,1 мільйона, а також виділення коштів на автомобілі.
«Забезпечуємо військових і житлом. Працюємо системно і комплексно. Частини надають нам офіційні листи зі своїми запитами — ми закуповуємо все необхідне або звертаємось до партнерів», — резюмував міський голова.
Раніше повідомлялося, що комунальне підприємство «Миколаївські парки» має намір придбати 511 саджанців дерев та 16 тисяч 420 кущів за 7 мільйонів 726 тисяч 475 гривень.
Однак мер Миколаєва Олександр Сєнкевич запропонував спрямувати на закупівлю пікапів для військових 7 мільйонів гривень з запланованих на висадку дерев.
Раніше повідомлялося, що мер Дніпра Борис Філатов відмовився від заробітної плати та усіх надбавок міського голови. Натомість ці кошти він буде перераховувати до бюджету міста та на потреби військових.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський закликав до відставки міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка. Причиною цьому стали нераціональні витрати з державного бюджету на сферу культури.
Однією з найскандальніших історій стала пропозиція Ткаченка виділити 573,9 мільйонів гривень на завершення будівництва Національного музею Голодомору-геноциду українського народу, яку підтримала Верховна Рада. Зокрема, рішення підтримав і голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія.
Окрім цього, в липні Державна інспекція архітектури та містобудування України видала дозвіл на заміну радянського герба на щиті монумента «Батьківщина-Мати». Вартість проєкту становитиме 28 мільйонів гривень. Щоправда, міністр заявив, що кошти надасть великий бізнес.
Останнє, за що соцмережі вибухнули критикою в бік Олександра Ткаченка, стало виділення 400 мільйонів гривень з держбюджету на створення фільмів та серіалів під час війни. Свою позицію він пояснив тим, що кіно знімали завжди, навіть за часів Великої світової війни, як це робили американці та британці, «і не лише за кошти меценатів».
Після цього прем’єр-міністр Денис Шмигаль звернувся до керівників місцевої та центральної влади з проханням «відкласти всі видатки, які не на часі», і наголосив, що варто зосередитися на пріоритетах, які потрібні для стійкості, оборони, безпеки та виживання держави.