В Миколаївській обласній лікарні хочуть відремонтувати приміщення МРТ — на роботи готові виділити понад ₴4 млн
- Daria Rohalevych
-
•
-
20:02, 31 May, 2024
У двоповерховому лікувальному корпусі «Миколаївської обласної клінічної лікарні» планують капітально відремонтувати приміщення МРТ. На роботи готові виділити 4 мільйони 19 тисяч гривень.
Про це свідчать дані системи публічних закупівель ProZorro, пишуть «НикВести».
Замовник робіт — департамент містобудування, архітектури, капітального будівництва, супроводження проектів розвитку Миколаївської обласної державної адміністрації.
Підрядник, згідно тендерної документації, повинен буде до 31 грудня 2024 року поставити медичному закладу відповідне устаткування та виконати демонтажні, монтажні та пусконалагоджувальні роботи.
Зокрема, у приміщеннях планують оновити стелі, стіни, підлогу, замінити плінтуси, двері, умивальники, вікна та підвіконня.
Підрядник має провести внутрішні мережі водопостачання, опалення та каналізації, зробити нову вентиляційну систему, провести пожежну та охоронну сигналізацію. В корпусі МРТ також мають оновити електроосвітлення.
Згідно тендерної документації, для роботи апарату МРТ мають монтувати технологічне та електричне обладнання. У вартість капітального ремонту також входить встановлення трьох кондиціонерів, одного вентилятора, в кабінетах мають бути три столи, три шафи, комп'ютер та акумуляторна батарея.
Крім цього замовник очікує на відновлення прилеглої території: розбирання старого асфальту та встановлення свіжого, облаштування газону.
Неналежний стан лікарень
Нагадаємо, що після критики президента Володимира Зеленського відносно стану палат в Миколаївській обласній дитячій лікарні почали ремонт хірургічного відділення та встановили у восьми палатах кондиціонери.
Після цього випадку голова Миколаївської ОВА Віталій Кім звернув увагу на низьку швидкість роботи тимчасової комісії облради з питань перевірки медзакладів. Він також закликав миколаївців надсилати скарги та пропозиції щодо змін в медичній системі на електронну пошту, щоб ці звернення розглянула відповідна група. Після анонімних скарг Віталій Кім анонсував звільнення головних лікарів медзакладів у разі, якщо він впевниться в їх некомпетентності.
Корупція у лікарнях
Вдруге очільник ОВА загадав цю ситуацію через місяць та ще раз анонсував кадрові зміни. Причиною цьому стала інша ситуація у медичній галузі області: правоохоронці викрили масштабну схему заробітку на ухилянтах в Миколаївській обласній психлікарні.
Після цього суд обрав запобіжний захід поліцейському, який відповідав за пошук ухилянтів. Однак досі не відбулося вручення підозри та вибір запобіжного заходу медикам, що брали участь у схемі незаконного заробітку, зокрема головному лікарю Віктору Тарану.
Реагуючи на цю ситуацію голови Миколаївської ОВА з питань медичної галузі Юрій Гранатуров заявив, що викрита схема в обласному центрі психічного здоров’я — поодинокий випадок в медичній сфері регіону. Він вважає, що управління охорони здоров’я ОВА не несе відповідальність за діяльність головного лікаря.
Водночас Юрій Гранатуров повідомив, що ДБР проведе додаткову перевірку у обласному центрі психічного здоров’я, щоб з’ясувати, чи причетні інші лікарі до корупційної схеми заробітку на ухилянтах.
Пізніше стало відомо, що виконуючий обов’язки директора Миколаївського обласного центру психічного здоров’я Віктор Таран, який за даними ДБР організував схему з виготовлення довідок для ухилянтів, залишиться на посаді.
Скорочення лікарів
Однак ці два випадки не єдині у медичній галузі Миколаївщини. Ще 31 березня 2023 року редакція «НикВести» з власних джерел отримала та опублікувала копію наказу головного лікаря лікарні швидкої медичної допомоги Олександра Дем’янова про скорочення штату співробітників. За його словами, це рішення пов'язано недофінансуванням: цього року лікарня отримала від НСЗУ всього 91 мільйон гривень, в той час як минулого — 128 мільйонів гривень.
Реагуючи на цю публікацію, посадовці почали масово заявляти, що це рішення не вплине на працюючих лікарів, оскільки стосується лише вакансій. Водночас в управлінні охорони здоров'я запевнили, що скорочення не вплине на якість обслуговування, а воєнний губернатор пояснив це реформами в медицині.
Однак «НикВести» провели власне розслідування та зʼясували, що такі запевняння виявились неправдою. Виявилося, що перед колективом лікарні постав вибір: скорочувати лікарів або зменшувати заробітну плату. Таким чином медперсонал лікарні, що цілодобово лікував важкопоранених людей у перші місяці війни, змушений був погодитися на скорочення зарплат на 25%. Таке скорочення створює низку проблем, зокрема у нейрохірургії залишилося працювати 6 нейрохірургів з 12. При цьому не всі з них мають право самостійно оперувати.
Однак у квітні стало відомо, що в Миколаївській лікарні швидкої медичної допомоги скасували накази про перехід хірургів на 0,75 ставки.