Мер Миколаєва пояснив, що треба зробити для відновлення постачання питної води в місто
- Kateryna Sereda
-
•
-
23:08, 10 November, 2022
Для того, щоб відновити постачання до Миколаєва питної води з Дніпра, треба фактично відновити 73 кілометри водогону після того, як ЗСУ розмінують території, які були окуповані росіянами на Миколаївщині та Херсонщині.
Про це розповів мер Миколаєва Олександр Сєнкевич під час свого прямого ефіру у соціальних мережах ввечері 10 листопада, пишуть «НикВести».
Як відомо, 10 листопада українські захисники, зокрема, звільнили селище Киселівка Херсонської області. Таким чином, під контроль взято водогін, через який до Миколаєва надходила вода з Дніпра.
— Щоб заново запустити воду в Миколаєві, потрібно пройти по всій протяжності, 73 кілометри, подивитися, в яких місцях пробито труби.
Це ми зробимо обов’язково. Зараз ми працюємо з військовими, щоб перевірити, бо росіяни помінували все. Зараз все потрібно розмінувати, після цього туди зайдуть служби і почнуть ладнати. Уявіть собі, що вони будуть відновлювати всі 73 кілометри труб. Труба йде під землею, в деяких місцях вона піднімається і знову опускається під землю.
Найголовніше, у нас крім труби є ще насосна станція водозабору, звідки вода береться в Херсоні. Ми не знаємо, що там. Тому що, наприклад, якщо ми беремо аераційну станцію у Снігурівці, то росіяни покрали насоси, метал весь. Тому ми не знаємо, яка доля наших систем у Херсоні. Наберіться терпіння. Перш ніж запустити, потрібно багато чого зробити, ми все тримаємо на контролі», - сказав Олександр Сєнкевич.
Нагадаємо, російські війська ще у квітні 2022 року зруйнували водопровід, через який Миколаїв отримував питну воду. Військові експерти вважають, що це сталося не внаслідок випадкового влучання, а внаслідок навмисного використання вибухівки.
Раніше «НикВести» писали, що вода у кранах миколаївців є небезпечною для споживання, оскільки містить ентерококи, синьогнійну паличку, токсичні елементи, має підвищений вміст хлоридів, сульфатів, сухого залишку та інше.
Більше інформації про те, чим загрожує містянам вживання «технічної» води та що чекає на жителів міста далі – у матеріалі «Миколаїв. Місто, що тримає оборону півдня, страждає від спраги».