Після критики Зеленського на Миколаївщині створили анонімний канал для скарг на стан місцевих лікарень
-
16:38, 01 August, 2023
У Миколаївській області створили групу, яка вивчатиме проблематику усіх медичних закладів міста та області.
Про це сказав голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім в відео-зверненні, опублікованному в його телеграм-каналі.
Нагадаємо, 27 липня після візиту до Миколаївщини у вечірньому зверненні Президент України Володимир Зеленський згадав неналежний стан Миколаївської обласної дитячої лікарні, яку він відвідав.
Перебуваючи в одній з палат, Володимир Зеленський звернув увагу на те, що приміщення не пристосоване для комфортного перебування там. Зокрема, у палаті відсутні карнизи, штори, кондиціонер.
Після критики влада вирішила підійти до цього питання більш системно. Тому тепер усі скарги та пропозиції щодо змін в медичній системі миколаївці можуть анонімно надіслати на пошту, аби ці звернення розглянула відповідна група.
— У нас була проблема по БСМП і мені довелось втручатись в систему охорони в місті та області. Була створена комісія, яка працює, але повільно, результатом чого є незадовільний стан лікарень, на що зауважив президент під час візиту. Ми зараз це виправляємо. Хочу підійти до цього системно. Я організовую групу, яка буде аналізувати стан. Тому кину пошту, щоб всі охочі могли свої думки туди накинути, що в нас за проблеми. Це анонімно. Обіцяю. Будемо робити висновки та дещо змінювати найближчі місяці, — сказав він.
Пошта, на яку ви можете надсилати скарги — fedorovalikar@gmail.com.
Нагадаємо, 31 березня редакція «НикВести» з власних джерел отримала та опублікувала копію наказу головного лікаря лікарні швидкої медичної допомоги Олександра Дем’янова про скорочення штату співробітників. За його словами, це рішення пов'язано недофінансуванням: цього рокулікарня отримала від НСЗУ всього 91 мільйон гривень, в той час як минулого – 128 мільйонів гривень.
Реагуючи на цю публікацію, посадовці почали масово заявляти, що це рішення не вплине на працюючих лікарів, оскільки стосується лише вакансій. Водночас в управлінні охорони здоров'я запевнили, що скорочення не вплине на якість обслуговування, а воєнний губернатор пояснив це реформами в медицині.
Однак «НикВести» провели власне розслідування та зʼясували, що такі запевняння виявились неправдою. Виявилося, що перед колективом лікарні постав вибір: скорочувати лікарів або зменшувати заробітну плату. Таким чином медперсонал лікарні, що цілодобово лікував важкопоранених людей у перші місяці війни, змушений був погодитися на скорочення зарплат на 25%. Таке скорочення створює низку проблем, зокрема у нейрохірургії залишилося працювати 6 нейрохірургів з 12. При цьому не все з них мають право самостійно оперувати.
В квітні стало відомо, що в Миколаївській лікарні швидкої медичної допомоги скасували накази про перехід хірургів на 0,75 ставки.