«4 години мені вистачило», — секретар міськради Миколаєва не бачить проблеми, що депутати отримують сотню проектів рішень менш ніж за добу до засідання
-
17:00, 30 August, 2023
Секретар Миколаївської міської ради Дмитро Фалько каже, що виконав усі вимоги для результативного проведення пленарного засідання сесії, яке мало відбутися сьогодні, і не бачить проблеми в тому, що депутати міськради отримали порядок дений, у якому було мажце 130 питань, менше ніж за добу до засідання.
Як відомо, сьогодні, 30 серпня, уже традиційно у форматі відеоконференції було заплановано проведення пленарного засідання сесії Миколаївської міської ради, на якому депутатам було запропоновано розглянути 128 питань. Але сесію так і не вдалось провести через відсутність кворуму.
«НикВести» запитали у секретаря міської ради, у чому, на його думку полягає проблема у проведенні сесії. Дмитро Фалько вважає, що це «проблема з відповідальністю персонально кожного з депутатів».
— Хтось зміг долучитися до сесії, а хтось не зміг, з яких причин - мені не доповідають. Хоча мені відомо про двох депутатів, які не мали технічної можливості під’єднатися, щодо решти я не знаю, що саме їі завадило, які причини, може особистого, а може державного характеру не дали їм змоги підключитися, - сказав Дмитро Фалько.
Він повідомив, що дати кожної сесії апарат ради узгоджує з депутатами.
— Рішення про проведення сесії приймається на підставі пропозицій депутатів або наших пропозицій, на які ми отримуємо мінімум 30+ підтверджень, розуміючи, що у нас буде повноцінний кворум, і депутати зможуть повноцінно брати участь у голосуванні. Але, на жаль, можливо в когось щось сталось, змінились плани, забув, проспав, не можу ніяк прокоментувати, окрім того, що зроблені були усі умови, необхідні для цього, - сказав секретар міськради.
Він привів у приклад Миколаївського міського голову Олександра Сєнкевича, який, знаходячись у «робочій поїздці», знайшов можливість, щоб «приділити 3 - 4 години сесії міської ради, голосуванні та іншому».
Загалом до порядку деного сесії Миколаївської міської ради було включено 60 земельних та 15 інших питань (поточні та бюджетні). Окрім того, за пропозицією міського голови планувалось з голоса включити до порядку деного 49 земельних питань, 1 бюджетне та 3 поточних.
— Вони не увійшли одразу в порядок денний, оскільки вони пройшли комісії тільки напередодні сесії, і таким чином, їх уже не було включено до порядку деного. Але за пропозицією міського голови ці питання були включені до порядку деного. Порядок дений був сформований, конструктивна робота передбачалась від початку. Що сталося на етапі голосування за ці проекти рішення - мені не зрозуміло. Ніхто з присутніх депутатів не заявляв, що у нього конфлікт інтересів, що він утримується від голосування, ніхто не заперечував проти об’єднання в пакети цих земельних питань, - сказав Дмитро Фалько.
Він підтвердив, що порядок дений депутати отримали лише напедодні ввечері, але не бачить у цьому проблеми. За його словами, депутати мали багато часу, аби ознайомитись з питаннями, які плануються до розгляду на сесї, оскільки вони були опубліковані на сайті Миколаївської міської ради та розглядалися профільними комісіями.
— Справа в тому, що ці питання — це ж не те, що вони вчора стали відомі. Ці всі питання виносились на комісії, розглядалися. Наприклад, я знаю, що у фракції «Пропозиція» напередодні відбулось засідання фракції, всі питання були розглянуті. В принципі, усі мали змогу. Депутати мають працювати не лише на сесії, а і на комісіях. А усі питання якраз і розглядаються на комісіях. Питання, які виносяться, розглядаються на профільних комісіях. Вони (депутати, - прим.) мали змогу ознайомитись, тому що ці питання були розміщені на сайті, по-перше По-друге, сьогодні кожна фракція має представництво в кожній з комісій. В принципі, вони могли, у разі, якщо їм потрібн, отримати думку своїх колег по фракції щодо тих чи інших питань, - сказав Дмитро Фалько.
За його словами, рішенням Миколаївської міської ради 28 липня 2022 року про внесення змін до регламенту, міська рада, зокрема, призупинила дію номи щодо необхідності завчасно (за 10 днів) надавати депутатам матеріали сесії.
— Згідно з регламентом - 10 днів. Але зараз ця норма не діє на період військового стану. У нас були певні зміни до регламенту, здається минулого літа, разом з тим, коли ми собі затвердили онлайн-формат сесій, - сказав Дмитро Фалько.
Відповідаючи на уточнююче питання кореспондентки, Дмитро Фалько сказав, що особисто він встиг ознайомитися з порядком деним сесії за 128 питаннями. На це йому знадобилось близько 4 годин часу. Тобто це близько двох хвилин на один проект рішення, який складається з самого текста проекту рішення, додатків, пояснювальної записки та інших супроводжуючих документів.
Нагадаємо, що засідання сесії Миколаївської міської ради 11 квітня зірвали девʼять зареєстрованих до участі депутатів, котрі не голосували питання порядку денного. Це спричинило дискусію стосовно необхідності розпуску міськради.
Саме ця ситуація викликала дискусію серед депутатів. Зокрема, депутат Миколаївської міської ради від партії «Слуга народу» Віталій Кім запропонував розпустити депутатів міськради.
Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич розкритикував депутатів, а депутат міськради від партії «Пропозиція» Олександр Береза запропонував колегам розглянути можливість повернення сесій в офлайн режимі.
Водночас депутат Миколаївської міської ради Артем Ільюк зробив зауваження секретарю міськради Дмитра Фалька за низьку явку депутатів на сесію.
Депутат Миколаївської міської ради, голова фракції «Пропозиція» Федір Панченко не вважає, що очний формат роботи суттєво змінить ефективність роботи комісій міськради, він не проти проведення засідань, як в офлайн, так і онлайн форматі.
В свою чергу, голова фракції «Слуга народу» в Миколаївській міській раді Тетяна Домбровська наголосила на важливості переходуроботи міськради в очний режим.