Захмарна зарплата і схеми з паливом: голова Одеської ОВА змусив звільнитися директорку швидкої допомоги
-
11:11, 26 October, 2023
Керівниця Одеської обласної служби швидкої допомоги Ірина Парамонова написала заяву про звільнення за вказівкою губернатора Олега Кіпера.
Як пише «Думська», Ірина Парамонова написала заяву після жорсткої виволочки з боку голови ОВА Олега Кіпера, відео якої з’явилося в розпорядженні редакції.
Інформацію журналістам також підтвердили і в обласній адміністрації.
Вранці 18 жовтня, під час наради, Олег Кіпер вщент розкритикував роботу Ірини Паромонової і зажадав, щоб вона написала заяву про звільнення.
Олег Кіпер заявив, що співробітники ОВА під час перевірки роботи швидкої допомоги виявили, що Ірина Парамонова завищує собі зарплату, до того ж робить це за рахунок урізання окладу підлеглих.
— Середня зарплата керівника Центру становила 150 тисяч гривень на місяць. Загалом переплата на завищених зарплатах керівництву склала понад два мільйони гривень у період із вересня 2022 року до серпня 2023 року, — розповів «Думській» один із працівників медичного закладу.
Також під час перевірки стало відомо про тотальну нестачу транспорту, некомплект штату водіїв, дефіцит медикаментів.
— Тоді як КНП на рік отримує з бюджету близько 700 мільйонів гривень, у бригад екстреної допомоги немає рацій, що унеможливлює нормальну роботу під час блекаутів. Понад 140 найменувань лікарських засобів відсутні, що негативно впливає на якість і оперативність надання допомоги людям, — додав співрозмовник «Думської».
Крім того, паливо для автомобілів закуповують в одного сумнівного постачальника, єдина АЗС якого розташована на відстані 60 кілометрів, договір на ремонт автомобілів також підписано тільки з одним СТО, через що 30-40% рухомого складу стоїть у черзі на ремонт.
— Ви знищили одну з центральних служб Одеської області. У вас заправок в Одесі немає, ви їздите 60 кілометрів в один бік, тому що заправок немає, ви зі швидких зробили бензовози? Будуть обстріли, будуть блекаути, ви будете їздити 60 кілометрів за бензином. Ви добре влаштувалися, для вас війна — це другорядне. У вас гроші йдуть, міністерство виділяє, адміністрація нам не потрібна, ми в облраді з усіма дружимо, — зазначив Олег Кіпер, продемонстрував присутнім фотографію салону швидкої допомоги, забитого каністрами з бензином.
Очільник ОВА не став чекати закінчення зборів і закликав Ірину Парамонову писати заяву на звільнення. Крім того, керівник області пообіцяв, що результати перевірки буде направлено до держаудитслужби та прокуратури.
Неналежний стан лікарень у Миколаєві
Нагадаємо, що після критики президента Володимира Зеленського відносно стану палат в Миколаївській обласній дитячій лікарні почали ремонт хірургічного відділення та встановили у восьми палатах кондиціонери.
Після цього випадку голова Миколаївської ОВА Віталій Кім звернув увагу на низьку швидкість роботи тимчасової комісії облради з питань перевірки медзакладів. Він також закликав миколаївців надсилати скарги та пропозиції щодо змін в медичній системі на електронну пошту, щоб ці звернення розглянула відповідна група. Після анонімних скарг Віталій Кім анонсував звільнення головних лікарів медзакладів у разі, якщо він впевниться в їх некомпетентності.
Корупція у лікарнях
Вдруге очільник ОВА загадав цю ситуацію через місяць та ще раз анонсував кадрові зміни. Причиною цьому стала інша ситуація у медичній галузі області: правоохоронці викрили масштабну схему заробітку на ухилянтах в Миколаївській обласній психлікарні.
Після цього суд обрав запобіжний захід поліцейському, який відповідав за пошук ухилянтів. Однак досі не відбулося вручення підозри та вибір запобіжного заходу медикам, що брали участь у схемі незаконного заробітку, зокерма головному лікарю Віктору Тарану.
Реагуючи на цю ситуацію голови Миколаївської ОВА з питань медичної галузі Юрій Гранатуров заявив, що викрита схема в обласному центрі психічного здоров’я — поодинокий випадок в медичній сфері регіону. Він вважає, що управління охорони здоров’я ОВА не несе відповідальність за діяльність головного лікаря.
Водночас Юрій Гранатуров повідомив, що ДБР проведе додаткову перевірку у обласному центрі психічного здоров’я, щоб з’ясувати, чи причетні інші лікарі до корупційної схеми заробітку на ухилянтах.
Пізніше стало відомо, що виконуючий обов’язки директора Миколаївського обласного центру психічного здоров’я Віктор Таран, який за даними ДБР організував схему з виготовляння довідок для ухилянтів, залишиться на посаді.
Скорочення лікарів
31 березня 2023 року редакція «НикВести» з власних джерел отримала та опублікувала копію наказу головного лікаря лікарні швидкої медичної допомоги Олександра Дем’янова про скорочення штату співробітників. За його словами, це рішення пов'язано недофінансуванням: цього року лікарня отримала від НСЗУ всього 91 мільйон гривень, в той час як минулого — 128 мільйонів гривень.
Реагуючи на цю публікацію, посадовці почали масово заявляти, що це рішення не вплине на працюючих лікарів, оскільки стосується лише вакансій. Водночас в управлінні охорони здоров'я запевнили, що скорочення не вплине на якість обслуговування, а воєнний губернатор пояснив це реформами в медицині.
Однак «НикВести» провели власне розслідування та зʼясували, що такі запевняння виявились неправдою. Виявилося, що перед колективом лікарні постав вибір: скорочувати лікарів або зменшувати заробітну плату. Таким чином медперсонал лікарні, що цілодобово лікував важкопоранених людей у перші місяці війни, змушений був погодитися на скорочення зарплат на 25%. Таке скорочення створює низку проблем, зокрема у нейрохірургії залишилося працювати 6 нейрохірургів з 12. При цьому не всі з них мають право самостійно оперувати.
Однак у квітні стало відомо, що в Миколаївській лікарні швидкої медичної допомоги скасували накази про перехід хірургів на 0,75 ставки.