Уряд Ізраїлю схвалив угоду з ХАМАС про звільнення заручників в обмін на припинення вогню
-
9:15, 22 November, 2023
Під час голосування в середу рано вранці Кабінет міністрів Ізраїлю ухвалив угоду з ХАМАС про звільнення близько 50 заручників, які були викрадені під час терористичної атаки 7 жовтня в обмін на припинення вогню.
Про це пише «УП» з посиланням на ізраїльські ЗМІ.
Не всі деталі угоди були офіційно оприлюднені, але представник ізраїльського уряду під час брифінгу для журналістів у вівторок сказав, що угода передбачає звільнення 50 живих громадян Ізраїлю, переважно жінок і дітей, групами по 12-13 осіб на день.
В обмін на це Ізраїль вперше після початку війни погодився на припинення вогню щонайменше на чотири дні.
Окрім цього, Ізраїль повинен звільнити з в’язниць близько 150 (точних даних поки що немає) палестинських ув’язнених — жінок та неповнолітніх.
Також під час перемир’я в Сектор Гази пропускаються вантажівки з гуманітарною допомогою та паливом (повідомлялося, що їх буде 300).
Перших заручників може бути звільнено в четвер.
Як відомо, зранку 7 жовтня ХАМАС масовано вдарив ракетами по півдню та центру Ізраїля з Сектора Гази. Бойовики прорвали кордон та зайшли у декілька населених пунктів на півдні Ізраїлю. По території країни було випущено більше 2200 ракет.
Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаніягу заявив, що країна перебуває «у стані війни».
У відповідь наземні та повітряні сили Армії оборони Ізраїлю завдали ударів по об’єктах ХАМАСу. Зокрема, ізраїльські військові влучили у дві багатоповерхівки в Секторі Гази, де, за їхньою інформацією, перебували палестинські бойовики.
Ізраїльська армія ввечері 7 жовтня заявила, що відновила контроль над більшістю південних населених пунктів.
Також там повідомили, що Ліван завдав ударів по їхній території. Армія оборони Ізраїля (ЦАХАЛ) атакувала у відповідь.
У неділю, 8 жовтня, палестинські ЗМІ повідомили, що ізраїльська армія під час бомбардування у центрі Гази ліквідувала лідера ХАМАС Аймана Юніса.
9 жовтня в армії Ізраїлю повідомили, що повернули під контроль всі райони на кордоні із Сектором Гази. При цьому не виключено, що на ізраїльській території все ще перебувають бойовики ХАМАСу.
9 жовтня міністр оборони Ізраїлю Йоав Галант віддав наказ про тотальну блокаду Сектору Гази, щоб залишити його без електрики, їжі та палива.
У неділю, 15 жовтня, у штаб-квартиру Організації Об'єднаних Націй на півдні Лівану влучила ракета.
Ввечері 17 жовтня Міністерство охорони здоров’я Гази заявило, що від 200 до 300 людей загинули під час ізраїльського удару по лікарні у Секторі Гази.
В свою чергу, армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) покладає відповідальність за удар по лікарняному комплексу в Секторі Гази на палестинське угруповання «Ісламський джихад».
Постійний представник Ізраїлю при ООН Гілад Ердан заявив, що РФ може використовувати атаку ХАМАС на Ізраїль «найбільш збоченим способом». Кремль таким чином хоче відвернути увагу міжнародної спільноти від війни, яку РФ веде проти України.