Миколаївці просять прибрати сухі дерева та гілки по місту: «Щоб уникнути аварійної ситуації»
-
15:44, 15 June, 2024
Миколаївці просять комунальні служби прибрати по місту сухі дерева та гілки, які створюють загрозу виникнення аварійних ситуацій.
Свої звернення миколаївці публікують у Facebook-групі «Contact Center при Миколаївській міській раді», пишуть «НикВести».
Містяни повідомили про сухі дерева у Корабельному районі, Інгульському районі та центрі Миколаєва.
Мешканка Корабельного району Олеся просить прибрати сухі дерева та виконати частковий спил сухих гілок за адресою проспект Богоявленський, 311/11.
«Сухі аварійні дерева потребують повного спилу. Інші кілька дерев, що стоять поруч, вимагають частковий спил сухих гілок», — звернулася жінка.
Водночас мешканка Інгульского району Ірина повідомила про сухі дерева, які сягають висоти п'ятиповерхового будинку за адресою провулок Південний, 30.
«У дворі декілька сухих дерев. Також багато з сухими гілками. Дерева вище за п'ятиповерховий дім, при сильному вітрі гілки відламуються. Просимо спиляти сухі дерева та гілки. Також обрізати дуже високі дерева для подальшого уникнення аварійної ситуації», — написала жінка.
Також про сухі гілки, які потребують спилу за адресою Лягіна, 26А, повідомила жителька Миколаєва Світлана Коваль.
«Ближче до Казки небезпечно висить гілка», — додала жінка.
До цього «НикВести» також писали, що з початку квітня 2024 року мешканці Миколаєва почали активно скаржитись на велику кількість сухих гілок та дерев у різних мікрорайонах міста. За їх словами, гілля або ціле дерево може в будь-який момент впасти на людей або автомобіль. У КП «Миколаївські парки» розповіли з чим це пов'язано, а в Адміністрації Інгульського району пояснили, як проводяться роботи по знесенню сухих дерев.
Обрізка дерев у Миколаєві
На початку лютого екологи просили міську владу розробити програму правил догляду за зеленими насадженнями у Миколаєві. Зазначимо, що наразі у Миколаєві не розроблена концепція розвитку зелених зон, а інвентаризацію насаджень востаннє проводили у 2018 році.
Як відомо, наразі для висадки дерев у Миколаєві оголошують різноманітні акції. До прикладу, таким чином у парку Перемоги у жовтні 2023 року висадили молоді сосни, а у грудні — липи вздовж проспекту Центрального.
Перед цим, у березні 2022 року міський голова Олександр Сєнкевич заявив, що у Миколаєві вирубуватимуть тополі, щоб облаштувати бліндажі та обігрівати людей на блокпостах. Пізніше директор департаменту ЖКГ міської ради Дмитро Бездольний уточнив, що зрубані тополі, використовували не тільки для укріплень, а й для опалення соціальних установ і лікарень.
Вже у травні 2023 року комунальне підприємство «Миколаївські парки» замовило на 5 мільйонів гривень послуги з видалення дерев, санітарної та омолоджувальної обрізки дерев, корчування пнів та висаджування дерев на території міста. Мова йшла про висадку 50 молодих кленів. Тоді мер Миколаєва Олександр Сєнкевич поцікавився у містян, чи варто закуповувати саджанці дерев та кущів.
Пізніше в КП «Парки» пояснили необхідність обрізки платанів на Соборній, яку миколаївці назвали «вандалізмом».
Читайте також матеріал «НикВести» «Рубати не можна залишити. Частина 1: як Миколаїв втрачає тисячі дерев щороку».
Та статтю «НикВести» «Рубати не можна залишити. Частина 2: чому у Миколаєві забули про стратегію озеленення та кліматичні зміни».