Миколаївці просять прибрати сухі дерева та гілки по місту: «Щоб уникнути аварійної ситуації»

Миколаївці просять комунальні служби прибрати по місту сухі дерева та гілки, які створюють загрозу виникнення аварійних ситуацій.

Свої звернення миколаївці публікують у Facebook-групі «Contact Center при Миколаївській міській раді», пишуть «НикВести».

Містяни повідомили про сухі дерева у Корабельному районі, Інгульському районі та центрі Миколаєва

Мешканка Корабельного району Олеся просить прибрати сухі дерева та виконати частковий спил сухих гілок за адресою проспект Богоявленський, 311/11.

«Сухі аварійні дерева потребують повного спилу. Інші кілька дерев, що стоять поруч, вимагають частковий спил сухих гілок», — звернулася жінка. 

Сухі дерева гілки за адресою проспект Богоявленський 311/11Сухі дерева гілки за адресою проспект Богоявленський 311/11
Сухі дерева гілки за адресою проспект Богоявленський 311/11Сухі дерева гілки за адресою проспект Богоявленський 311/11
Сухі дерева гілки за адресою проспект Богоявленський 311/11Сухі дерева гілки за адресою проспект Богоявленський 311/11

Водночас мешканка Інгульского району Ірина повідомила про сухі дерева, які сягають висоти п'ятиповерхового будинку за адресою провулок Південний, 30. 

«У дворі декілька сухих дерев. Також багато з сухими гілками. Дерева вище за п'ятиповерховий дім, при сильному вітрі гілки відламуються. Просимо спиляти сухі дерева та гілки. Також обрізати дуже високі дерева для подальшого уникнення аварійної ситуації», — написала жінка. 

Також про сухі гілки, які потребують спилу за адресою Лягіна, 26А, повідомила жителька Миколаєва Світлана Коваль.  

«Ближче до Казки небезпечно висить гілка», — додала жінка.

Сухі дерева за адресою провулок Південний 30Сухі дерева за адресою провулок Південний 30
Сухі гілки за адресою Лягіна 26АСухі гілки за адресою Лягіна 26А

До цього «НикВести» також писали, що з початку квітня 2024 року мешканці Миколаєва почали активно скаржитись на велику кількість сухих гілок та дерев у різних мікрорайонах міста. За їх словами, гілля або ціле дерево може в будь-який момент впасти на людей або автомобіль. У КП «Миколаївські парки» розповіли з чим це пов'язано, а в Адміністрації Інгульського району пояснили, як проводяться роботи по знесенню сухих дерев.

Обрізка дерев у Миколаєві

На початку лютого екологи просили міську владу розробити програму правил догляду за зеленими насадженнями у Миколаєві.  Зазначимо, що наразі у Миколаєві не розроблена концепція розвитку зелених зон, а інвентаризацію насаджень востаннє проводили у 2018 році

Як відомо, наразі для висадки дерев у Миколаєві оголошують різноманітні акції. До прикладу, таким чином у парку Перемоги у жовтні 2023 року висадили молоді сосни, а у грудні — липи вздовж проспекту Центрального. 

Перед цим, у березні 2022 року міський голова Олександр Сєнкевич заявив, що у Миколаєві вирубуватимуть тополі, щоб облаштувати бліндажі та обігрівати людей на блокпостах. Пізніше директор департаменту ЖКГ міської ради Дмитро Бездольний уточнив, що зрубані тополі, використовували не тільки для укріплень, а й для опалення соціальних установ і лікарень.

Вже у травні 2023 року комунальне підприємство «Миколаївські парки» замовило на 5 мільйонів гривень послуги з видалення дерев, санітарної та омолоджувальної обрізки дерев, корчування пнів та висаджування дерев на території міста. Мова йшла про висадку 50 молодих кленів. Тоді мер Миколаєва Олександр Сєнкевич поцікавився у містян, чи варто закуповувати саджанці дерев та кущів.

Пізніше в КП «Парки» пояснили необхідність обрізки платанів на Соборній, яку миколаївці назвали «вандалізмом». 

Читайте також матеріал «НикВести» «Рубати не можна залишити. Частина 1: як Миколаїв втрачає тисячі дерев щороку».  

Та статтю «НикВести» «Рубати не можна залишити. Частина 2: чому у Миколаєві забули про стратегію озеленення та кліматичні зміни».

View full version